«Уніплит»: бізнес з людським обличчям

  • Днями деревообробна компанія “Уніплит” відзначила 39-ту річницю з часу випуску першої плити. У середу, 16 листопада, до Вигоди Долинського району, де розміщено головне виробництво «Уніплиту», на День відкритих дверей завітали гості з районного й обласного центру. Відвідувачі ознайомилися з виробництвом і пересвідчилися у його безпечності й екологічності.

    «Минулого року, коли я почав працювати директором «Уніплиту», ситуація була складна», – розпочав свою розповідь керівник компанії Баттіста Маркес Джоао Родрігес. Після двох кризових років, коли підприємство було змушено зменшити обсяги виробництва, він успадкував борги у сумі близько 110 млн. грн. «Почався процес реорганізації компанії, зміни в структурі управління. Ми сфокусувалися на головному – на виробництві. Тоді крок за кроком, день за днем ми все-таки спромоглися досягнути того, що маємо зараз, – набагато кращої ситуації», – каже Джоао Родрігес.

    Директор ТОВ "Уніплит" Джоао Родрігес

    Як наслідок проведених змін, підприємство в рік випускає близько 19 мільйонів метрів квадратних ДВП, 18,5 тисяч метрів кубічних пиломатеріалів, 12,2 тисяч метрів кубічних клеєної фанери та 1260 метрів кубічних гнуто-клеєних деталей, які експортуються сьогодні до близько 30 країн світу, серед яких – провідні держави Східної і Західної Європи та СНД. Крім того, близько половини обсягу продукції ДВП-виробництва сьогодні реалізується на внутрішніх ринках.

    Разом з тим компанія активно займається соціальною діяльністю. Найвідомішим соціально-культурним проектом “Уніплиту” є “Карпатський трамвай” – екскурсійний потяг, що курсує старою австрійською вузькоколійкою від Вигоди до Нового Мізуня. «Трамвай – це не тільки туризм, а й бренд наших Карпат. На ньому вже святкують весілля, ювілеї, урочисті події», – розповідає заступник директора з людських ресурсів Тетяна Шевчук.

    ТОВ “Уніплит” також щороку фінансує фестиваль “Мізунська Звигода” та вже п’ятий рік проводить дитячий конкурс «Умілі ручки», популяризуючи при цьому робітничі професії. За ініціативою “Уніплиту” в 2008 році був створений благодійний фонд “Вигодський край”. За три роки своєї діяльності фонд виділив понад 200 тис. грн. на потреби району. Зокрема, на місцеві школи, церкву, Вигодський дитячий садочок, сільські ради, будинок одиноких, реставрацію музею імені Івана Франка у селі Лолин.

    Попри те, що підприємство постійно модернізується, впроваджуючи найсучасніші виробничі й енергозберігаючі технології, кількість робочих місць на “Уніплиті” не зменшується. Сьогодні на підприємстві працюють 900 працівників, середня зарплата – 2800 грн. «Люди – це найголовніше, це перший актив, який має компанія. Без людей, не можна зробити нічого, ми робимо все можливе, щоб допомогти своїм працівникам кар’єрно зростати», – підсумовує Джоао Родрігес.

    Марія ГАВРИЛЮК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!