Вчимо команди: «До мене!» та «Гуляй!»

  • У попередніх випусках ви отримали поради щодо вибору породи та статі цуценяти, його відбору з виводка, дізналися, як правильно підготуватися до появи нового члена сім’ї та забезпечити йому комфорт у новому домі. Зараз розпочинаємо цикл статей про дресирування собаки – про все від А до Я.

    Мета занять – домогтися від собаки підходу за командою «До мене!» та вільного стану на команду «Гуляй!». Місце занять потрібно вибирати там, де немає поруч доріг, скупчення людей – того, що може відвернути увагу собаки від виконання команд, а Вас – від спостереження за його поведінкою і її коригування. Тривалість заняття може коливатися від 10 до 60 хвилин (залежно від віку собаки). Якщо це цуценя у віці від 3-ох до 6-ти місяців – рекомендуємо проводити заняття кілька разів на день по 10-15 хвилин кожне і відразу ж припиняти заняття, якщо ви помітили, що собака втомився або втратив до нього цікавість. Для занять потрібні ласощі маленькими шматочками, які краще носити в невеликій зручній сумці на поясі. Як ласощі рекомендуємо сушену чи варену печінку, м’ясо, печиво чи будь-що, що любить ваш собака. Перед заняттям собаку, як правило, вдома не годують.

    Прийшовши на місце тренування, відпустіть цуценя. Дайте йому побігати, а потім приверніть його увагу голосом. Тоді трохи нахиліться і, поплескуючи себе по колінах, подайте команду «До мене!» (ласощі мають бути в руці), при цьому зробіть кілька кроків назад. Після того, як собака підбіг до вас, він повинен обов’язково бути винагороджений ласощами. Похваліть собаку і відпустіть його, подавши команду «Гуляй!» і зробивши жест правою рукою в той бік, куди ви хочете спрямувати собаку. Повторіть вправу кілька разів за прогулянку, даючи собаці ласощі за кожен підхід (при відпрацюванні команди ласощі слід давати рідше, а як заохочення застосовувати натомість активну похвалу, погладжування).

    Якщо цуценя не підходить, то можна спробувати після привернення його уваги рушити з місця і побігти в протилежний бік (тим самим спонукаючи собаку активізувати свій інстинкт мисливця та побігти за вами). Бачачи, що собака наздоганяє вас, зупиніться, злегка нахиліться і повторіть команду «До мене!». При підході собаки похваліть його і дайте ласощі. Пам’ятайте – кожне заняття повинно закінчуватися успішно виконаною командою!

    Примітка: при відпрацюванні команди «До мене!» рекомендуємо використовувати не лише ласощі, але й предмет для апортування: можна успішно використовувати улюблену іграшку собаки – тенісний м’ячик на мотузці, гумову пищалку чи дерев’яну паличку).

    Вкажемо й на типові помилки при навчанні. Це, по-перше, зловживання командою «До мене!»: не давайте її занадто часто під час прогулянки, не варто набридати собаці. По-друге, поспіх розпочати заняття з собакою, не вигулявши його: не вигуляний собака прагнутиме зробити свої справи, і при цьому йому буде не до команд. Ще одна помилка – заняття з собакою, попередньо нагодованим: якщо ви працюєте з собакою на заохочення ласощами, то немає сенсу займатися одразу після годування.

    Ці та інші, більш складні, команди ви та ваш чотирилапий улюбленець можете успішно освоїти разом на новому дресирувальному майданчику в Івано-Франківську для собак усіх порід. Досвідчений інструктор допоможе вам краще зрозуміти поведінку собаки та навчить вас спілкуватися з ним. Ласкаво просимо у «СТАНІСЛАВІВ!»

    Інформація надана
    Івано-Франківським осередком
    Кінологічної спілки України «Станіславів»,
    www.dog-if.jimdo.com

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!