Треба тікати з цієї країни?

  • Оплачуючи за користування телефоном, став свідком розмови між двома операторами. Одна з працівниць «Укртелекому» зронила: «Треба тікати з цієї країни». Інша якось навіть без паузи погодилася: «Однозначно, тут нема що робити». Цей короткий діалог, в якому геть нічого нового, якось пече мені досі, стільки в інтонації дівчат було безнадії і зневіри.

    От наближаються парламентські вибори. Невідомо, чи змінять вони ситуацію в країні. Якщо ні, нас чекає лише стагнація, яка переросте у знайомий  брєжнєвський застій. Але все буде навіть гірше, бо ми отримаємо не стільки повернення до «совка», хоч як це не обіцяють комуністи, а швидше латиноамериканський варіант – повну владу олігархічних груп над суспільством і «бєспрєдел». Нинішній час ще видасться раєм “стабільності і добробуту”. Бо й на вулицю буде вийти страшно. 

    Але навіть перемога опозиції на виборах автоматично не гарантує позитивних змін. Бо наша опозиція не приїхала до нас з Брюсселя чи Лондона, а є відображенням самого суспільства вкупі з усіма його вадами. Багатьох це розчаровує. Так ми втрачаємо віру в країну і своє в ній майбутнє. Ми байдужіємо до самих виборів як головної процедури представницької демократії, а цього тільки й треба тим, хто хотів би нас назавжди позбавити права вибору, права самостійно визначати власну долю. 

    Зате українці активно голосують ногами. Спочатку вони почали заробляти гроші за кордоном, а тепер уже дбають, щоб за межами України навчалися їхні діти. І діти успішно вступають у європейські вузи – від Польщі до Норвегії, бо там навчання для талановитих студентів або безплатне, або просто дешевше, ніж у нас, і обіцяє зовсім інші перспективи у житті…

    Ще в кінці 90-х років почув влучне спостереження Степана Пушика, що влада спеціально виштовхувала за кордон людей на заробітки, оскільки зрушитися з місця могли тільки активні й дієві громадяни. За інших обставин наші теперішні заробітчани не дозволили б перетворити корабель «Україна» в примарне судно з численними пробоїнами.

    Зате, поки наші заробітчани на праці в Польщі чи Італії, наші олігархи їздять на «заробітки» в Україну. От, наприклад, Ігор Коломойський мешкає собі у Швейцарії на березі Женевського озера, а в Україні робить гроші. Та й інші також. Відповідно, й ставляться вони до України, як конкістадори до країни інків.

    Ще трохи, і в країні залишаться лише чиновники, які полюватимуть на останніх невдах і «лохів», аби витрясти з них якусь копійчину. А ще будуть, напевно, іноземці з бідних країн Азії і Африки, задоволені будь-якими умовами праці та життя. Недарма Азаров уже тепер переймається відкриттям шкіл для китайців. Але чи буде його менеджерський хист потрібний синам Піднебесної?

  • Насправді, ми самі позбавляємо себе Вітчизни. Через слабкість, через нездатність до опору, через згоду з оцим «тут нема що робити» і «треба тікати». Не хочу навіть думати, що ми залишимо могили предків і підемо туди, де ми завжди будемо чужими. Давайте зробимо так, щоб тікали звідси не ми.

     

    Сергій Адамович,

    депутат обласної ради

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!