Таксисти – то інший вид людей: пересуваються на чотирьох, розмовляють своєю мовою, слухають блатний шансон і при найменшій загрозі збиваються в зграї. При цьому клієнтів ні у що не ставлять – дурять нашого брата. Можуть обгавкати. Своє хамство мотивують особливостями фаху.
Один мій знайомий, діаспорець із Великобританії, познайомився з особливостями франківського таксі за десять фунтів. Зійшов чоловік з Київського потяга і ламаною українською запитав у водія найближчого таксі, як дістатися до готелю «Роксоляна». Таксист був хлоп не промах. Підхопив гостя під білі рученьки і ну возити вулицями. Хвилин через сорок висадив на вулиці Грюнвальдській і зажадав фунтами по лічильнику. Бідачисько британець чемно розрахувався. Коли ж наступного дня ми пройшли пішки ці кількасот метрів до вокзалу, він зайшовся в гомеричному реготі. Чоловіка відливали…
Цю історію можна було би забути, якщо би через кілька років вона не вигулькнула в розмові з перевізником. Той таксист представляв її як геройство, оперуючи поняттями «наші» і «лохи». Тоді закралася перша підозра: кого ж вони возять? Пізніше підозра переросла у переконання: вони таки возять лохів.
По-перше, ми лохи тому, що платимо. Платимо, скільки вони виставлять на своєму лічильнику. Я постійно їжджу одним і тим самим маршрутом – з Пилипа Орлика до Європейської площі. Залежно не тільки від номера служби та марки авто, а й від тарганів у голові водія таксі, викладаю то 13 гривень, то всі 20. Пояснення – додаються. Найм’якші звучать як «ідіть собі, дамочко, і шукайте, хто би вас кудись віз». Дівчата-адміністраторки служби таксі зазвичай не ймуть віри оповідям знервованої злиденним життям клієнтки. Раз не хоче платити, значить злидня, най пішки ходить – так і чується у завчених відповідях. Звісно, тариф обґрунтований. А працівники – просто клуб високої культури зі сертифікатами слухачів ораторського мистецтва. «Скупий платить двічі, тупий – тричі, а лох платить завжди», – каже новітня народна мудрість.
Дот речі, ЛОХ – це абревіатура. З міліційних протоколів повоєнного часу ХХ століття. Означає «ліцо, обманутоє хуліганами». Вживається на позначення людей, яких легко обдурити, виманити гроші тощо. Інші джерела кажуть, що слово «лох» – блатний жаргонізм, які і “шмон” та ін. Слово «шмон» на ідіш – «вісім». У в’язницях царської Росії о восьмій ранку в камерах робили обшук. Доводилося терпіти.
Ми лохи, по-друге, тому, що терпимо. На мій виклик і детальне пояснення, куди подавати машину – я була на початку Чорновола – пролунав дзвінок на мобільний. Чоловічий голос гарчав, де я є і чим думаю, що не можу назвати нормальну адресу. Монолог з потойбіччя тривав хвилин десять. Під зливою грубощів могло би й молоко скиснути. Нарешті я втиснулася в паузу. І отримала другу порцію висновків про кляте життя, псячу роботу, тупих клієнтів і, врешті-решт, які суки забудували це місто?
Брутальний таксист виявився низеньким огрядним чоловічком із задишкою і стомленим поглядом. За цей погляд я його і пробачила. Дарма. Наступного тижня ситуація повторилася вже з іншою службою. Щоправда, пан таксист не захотіли відчиняти багажник, щоби помістити туди пакунки. Казали казання всю дорогу, а як бонус нарахували за перевезення торбів із папками додаткові п’ять гривень.
По-третє, і цього, думаю, досить, ми лохи, бо з якихось причин іще не знайшли способу й сил у собі протистояти цьому рафінованому хамству. Мій однокласник, який віднедавна пішов у таксисти, порадив завести собі «сімейного перевізника» – постійного водія з машиною, який буде возитися з дітьми і бабцями, виконувати різні господарські доручення, доставляти серед ночі горілку й піцу і навіть заносити п’яного, як чіп, ґазду на 12-ий поверх. У випадку постійної роботи, переконував колишній сусід по парті, таксисти радо підуть на знижку, будуть чемними і шовковими. Наразі я їжджу з однокласником. Однак мене не полишає підозра: кого ж усе-таки возить цей таксист?
Наталія КУШНІРЕНКО
маячня якась. через кількох грубіянів затаврувала усіх представників професії. на таких самих підставах можна стверджувати “ми лохи, бо вони водії автобусів, вахтери, міліціонери” і т.д
маячня якась. через кількох грубіянів затаврувала усіх представників професії. на таких самих підставах можна стверджувати “ми лохи, бо вони водії автобусів, вахтери, міліціонери” і т.д
Та не через кількох, у цій професії хамство досить поширене. Ясно, що є багато нормальних людей, але надути на гривню-другу тебе завжди раді
Та не більше хамства, ніж у будь-якій іншій сфері обслуговування: у маршрутках облають, на ринку обважать, у кабінетах нахамлять. Такий матеріал міг би бути надрукованим у блогах або як допис на фейсбуці, але для статті у шанованому тижневику можна було б глибше дослідити тему – у чому причина такого явища, чому такий низький рівень сервісу, яка відповідальність, яке регулювання цих послуг, який може бути вихід. Можна було б поспідкуватися з керівниками служб таксі і водіями. Полінувались, Наталю, шкода.
Чудова стаття, правильна. Стараюся ніколи не користуватися таксі, бо якщо мені захочеться подивитися диких тваринок, є цирки.
Браво! Яке вишукане хамство! Не по дикому – по свійському…. Яка різниця де жити (цирк, зоопарк, ліс чи хлів)… чим заробляти на хліб (корм)… які слова використовувати(звичайні чи зменшувально-пестливі)…Ви або хам, або ні!
Інтересненько, відмазують таксистів явно не таксисти, а їм у відповідь хамлять чисто по-таксистськи, гиги
Нажаль супільна тенденція в Україні йде до африканських стандартів. Казки про мудрий і бідний народ який прагне справделивості зникають одразу зітнувшись з народом повсюду. Половина вас хоче обманути затоптати в грязюку чи просто принизити для свого задоволення. Звичайно можна відповідати, але без підтримки держави надіятись на те що щось змінится не варто. Просто відстоїте свою думку чи вважатимите зо ивгода вам дорожча ніж потреба показати місце наглюку.
Враження складають по більшості – бо на неї більший шанс потрапити замовляючи таксі.
Але поки ще не дійшли до остаточної норми. З якого права таксист щось розказував як вона має говорити і жити журналстці я не розумію. Конкуренція там така що це наче самогубство.
1. Абсолютна більшість таксистів є людьми з вищою освітою, які волею обставин втратили бізнес, високооплачувану роботу. Зустрічав менеджерів, економістів, правознавців, архітекторів, вчителів та лікарів (які часто на таксі паралельно підробляють) та ін.
2. Часто клієнти початком вулиці називають кінець і навпаки, тому раджу завжди називати юридичну адресу
3. Про потребу перевозити багажі потрібно попереджати завчасно, адже багато автомобілів обладнані газовими установками відповідно багажні відділення у них фізично відсутні.
4. Про хамство пасажирів можна написати багато.
5. Знайти порозуміння між таксистом і пасажиром, як і між водієм та пішоходом практично не можливо.
ПС Легенда про сімейного перевізника є обманом, оскільки не є вигідною для жодного з суб`єктів – в абсолютній більшості випадків сімейному таксистові далеко добиратися до клієнта, що для одного фінансово, а для іншого часово затратно.
В більшості, сімейними перевізниками користуються для перевезення дітей або доставок з відповідною доплатою за впевненість у порядності та відповідальності