На Місяці виросте гірчиця
Американська компанія Paragon Space Development у спеціальній прозорій капсулі збирається вирощувати на Місяці гірчицю.
Як повідомляється на офіційному сайті американської компанії, вчені мають намір виростити рослину для того, щоб зробити її фотографію всередині прозорої капсули на тлі місячного краєвиду. Головним кандидатом на звання першої місячної рослини стала гірчиця. Тепер авторам проекту необхідно спроектувати капсулу, яка буде охороняти органічну матерію від впливу жорстких місячних умов і залишатися при цьому прозорою. Paragon Space Development уклала угоду про доставку своєї капсули на Місяць з компанією Odyssey Moon.
“Голубих” можна лікувати
Частина британських лікарів вважає можливим лікувати осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації.
Під час дослідження, в якому взяли участь 1400 британських медиків, з’ясувалося, що понад 20 відсотків лікарів у своїй практиці вже займалися корекцією гомосексуальних нахилів людей, які зверталися до них або готові це зробити. Хоча гомосексуалізм уже давно не вважається психічним розладом, представники деяких організацій відстоюють думку про те, що пацієнти можуть звертатися за такою лікарською допомогою, а лікарі мають право її пропонувати. Разом з тим у британському Королівському коледжі психіатрів заявляють, що представники сексуальних меншин мають право на захист від потенційно небезпечних методів лікування, особливо тих, які спрямовано на зміну сексуальної орієнтації.
Солдати-невидимки
У Білорусі розробили новий зразок тканини для військової форми, яка є невидимою для апаратів нічного бачення.
Як повідомив заступник міністра оборони Білорусі генерал-майор Олександр Болігатов,
одним із білоруських підприємств розроблена і виготовлена нова армована тканина з цифровим методом нанесення камуфляжного малюнку. “За технічними характеристиками нова тканина, якій присвоєно ім’я Альфа, значно краща та міцніша ніж попередня”, – сказав Олександр Болігатов. За його словами, ця тканина “практично непомітна для прицілу нічного бачення”.
Формула розлучення
Професор Оксфордського університету, математик Джеймс Мюррей вивів формулу, за якою можна розрахувати міцність шлюбних стосунків.
За методом Мюррея, потрібно записати 15-хвилинні бесіди між подружжям, впродовж яких пара повинна обговорювати певне болюче питання – секс, гроші, стосунки з родичами один одного. Всі репліки оцінюються за шкалою від -4 до +4: високі бали присвоюють пропозиціям, у яких є співчуття, гумор, відчуття щастя, натомість агресивні або зневажливі фрази оцінюються низькими балами. Отримані дані Мюррей переводить у графічний вигляд, і якщо в одного із подружжя графік виявляється стійко негативним, то вчений пророкує неминуче розлучення. Усі подружні пари Мюррей ділить на п’ять категорій. Найбільш надійні, на думку математика, ті шлюби, в яких обоє партнерів надають перевагу спільному досвіду перед індивідуальним.