На “Черемош-фесті” викували найбільшу в світі дримбу

  • 11-12 травня у прикарпатському селі Криворівні відбувся перший фестиваль горянської та туристичної культури «Черемош-фест».
    “Річка Черемош — сакральна річка гуцулів” — така назва круглого столу, яким відкрили перший етнографічний фестиваль вібрації горянської культури «Черемош-фест». У його засіданні брали участь науковці з Києва, Івано-Франківська та інших міст. Основна тема для обговорення — екологічний стан та туристичний потенціал Білого і Чорного Черемошів. На фестивалі «Черемош-фест» розважали екзотичними гуцульськими частунками, приправленими домашнім молоком із бринзою, а також музичними перформенсами у виконанні понад двох десятків етногуртів з України та з-за кордону. Окрім цього, на фестивалі проводили різні майстер-класи. Охочі мали змогу повчитися різьбити, ткати, ліпити з глини та варити сир. Найекстремальнішим заходом на фесті став сплав однією із найскладніших річок України — Чорним Черемошем. Крім того, була представлена широка краєзнавча програма, яку організувало науково-практичне товариство “Гуцульщина”. Був на фестивалі і письменник Тарас Прохасько, який переклав українською епопею про гуцулів Станіслава Вінценза “На високій полонині”.

    Родзинкою фестивалю стало встановлення рекорду з найбільшої кількості дримбарів, які грали одночасно. А ще майстри викували найбільшу в світі дримбу. 

    ОДТРК “Карпати” 

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!