Курити вже не модно

  • Все більше людей відмовляються від куріння, відзначає дільничний терапевт Івано-Франківської міської поліклініки №1 Наталя Березовська. По-перше, тому що хочуть бути здоровими і розуміють, як цигарки нищать організм. По-друге, тому що у світі шириться екологічна течія і курити вже просто не модно.

    Тютюнопаління – найбільш поширена у всьому світі шкідлива звичка. В Україні курять близько 11,5 млн. жителів. Наша країна – перша в Європі за кількістю курців-чоловіків. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років є постійними курцями. Більше  половини першу сигарету викурили у віці до 12 років.

    Наслідки куріння пов’язані з арсеналом небезпечних хвороб. Зокрема, ця шкідлива звичка є причиною серцевих нападів, інсультів, хронічних бронхітів, різних видів онкозахворювань, особливо раку легенів. Адже 11 з 12 хворих, які померли від раку легенів, були курцями.

    Серед людей віком 30-40 років, які палять цигарки, інфаркт трапляється в 5 разів частіше, ніж серед тих, хто цієї шкідливої звички не має. Курці страждають від хронічного кашлю, задишки, дефектів шкіри.

    Психологи стверджують, що діти в 11-13 років найбільш схильні почати курити. Для них куріння – форма самоствердження, претензія на дорослість. Тому у віці 15-17 років куріння виступає уже як сформована звичка. Саме у цей період дозріває репродуктивна система – їй тютюнопаління наносить непоправну шкоду.

    У сім’ях, де вживали тютюн під час вагітності, вроджені каліцтва у дітей трапляються вдвічі частіше. Матері, які палили під час вагітності, мають дітей з відхиленою від норми поведінкою, ці діти гірше вчаться в школі і більш схильні вживати наркотичні препарати.

    Жінкам варто враховувати, що куріння призводить до руйнування шкіри, вона втрачає свою еластичність, з’являються передчасні зморшки.

    Куріння є чинником  ризику виникнення хвороб печінки, підшлункової залози, шлунку та кишківника. Доведено, що куріння призводить до розвитку гастриту, виразки шлунку. Ці захворювання діагностують у курців на 60% частіше, ніж у людей, які не курять.

    Негативно впливає на здоров’я і пасивне куріння. Перебування біля курця протягом однієї години дорівнює половині скуреної сигарети. Тютюновий дим у таких випадках спричиняє головний біль, нездужання, зниження працездатності, швидку втому. Особливо небезпечне пасивне куріння для дітей.

  • Із кожних 100 курців 53 намагається кинути палити, але лише 13 це вдається. Вчені довели спільність між наркотичною та нікотиновою залежністю. Коли припиняється введення нікотину в організм, то розвивається синдром відміни, який характеризується роздратованістю, збудженням, порушенням концентрації уваги, зниженням працездатності, порушенням сну.

    Щоби в майбутньому не вести боротьбу з курінням, краще й не починати курити, наголошує лікар.

     

     

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!