Надзвичайно популярний у світі ігровий вид спорту регбі уже не перший рік успішно культивується на Прикарпатті. У Вищій лізі чемпіонату України змагається професійний клуб «Роланд», крім того, активно розвивається дитяче регбі, або регбі-5, до занять яким щороку залучаються сотні школярів. Про особливості власне дитячого варіанту гри розповідає головний тренер регбійного клубу «Роланд» Михайло ЯРЕМА.
– Ми розпочали культивувати дитяче регбі в Івано-Франківську трохи менше трьох років тому, коли було відкрите відповідне відділення у міській ДЮСШ №2, – розповів Михайло Ярема. – Сьогодні ми вже виступаємо у трьох вікових групах – 1998-2000 років народження – на першостях України та міжнародних турнірах. Зокрема, команда 2000-го року була всеукраїнським переможцем, неодноразово вдало виступала за кордоном. Звичайно, приємно, що за такий невеликий час маємо вже такі вагомі успіхи.
– Головню метою проекту “Регбі-5” слід вважати поширення самого регбі та популяризацію цього виду спорту на Прикарпатті. Загалом, регбі – це вид спорту, який розвиває як силові, так і швидкісні якості. Водночас це гра, доступна для дітей будь-якої комплекції, на відміну від, скажімо, футболу, де діти проходять дуже складний відбір. У нас же найважливішим є бажання грати, змагатися та вдосконалювати свої фізичні кондиції. Діти, які виявлять певні здібності та бажання грати у класичне регбі, отримають путівку в спеціалізовані секції, а в подальшому – і в професійний регбійний клуб «Роланд».
– У класичному регбі та дитячому регбі можна виділи три основні аналогії – м’ячик овальної форми, передача назад та мета досягнення результату в регбі, тобто занесення м’яча за залікову зону. Варто наголосити, що ця гра культивується для уникнення будь-якого травматизму, заборонені прямі, безпосередні контакти гравців, тобто питання безпеки стоїть на першому місці.
– Зараз у нашому дитячо-юнацькому регбі працюють досвідчені тренери, на яких покладена не лише педагогічна робота, а й адміністративна. Річ у тому, що ми маємо багато планів, серед яких, окрім проведення Дитячої регбійної ліги, також участь молодших команд у першостях України та міжнародних турнірах. Стосовно майданчиків, враховуючи заборону контактних дій у регбі-5, тренування та ігри проходять у звичайних шкільних спортзалах. Але вже навесні ми перебираємося на свіже повітря, де продовжуємо навчання дітей, які, без сумніву, захоплені новим і цікавим видом спорту.
Підготував Андрій МЕНІВ
Довідка
Регбі-5
Безконтактна рухлива гра для учнів 4-5-их класів сприяє розвитку фізичних даних, формує відчуття колективізму, виховує вміння приймати рішення в обмежений проміжок часу. У грі кожна дитина має можливість здобути свою локальну перемогу: провести результативну атаку чи зупинити суперника, зірвавши з паска суперника стрічку. Команду з 12-15 дітей складають всі охочі. Обов’язковою умовою участі команди у змаганнях є наявність у ній дівчаток. Тренерами команд є вчителі фізичного виховання. Дитяча регбійна ліга Івано-Франківська, створена у 2011 році, сьогодні об’єднує сім шкільних команд, які у період з листопада до квітня беруть участь у кількох турнірах з дитячого регбі, а найкращі щороку одержують право взяти участь у всеукраїнському фестивалі з регбі-5, який у червні відбудеться в Одесі.
Контакти
Регбійні секції Івано-Франківська
В обласному центрі Прикарпаття працює одразу три регбійні секції при ДЮСШ №2, які базуються у ЗОШ №15, ЗОШ №17 та ЗОШ №25. Окрім того, регбі-5 культивується у школах, залучених у Дитячій регбійній лізі Івано-Франківська.
Федерація регбі Івано-Франківської області, Дитяча регбійна ліга Івано-Франківська: тел.: (097) 9505463, (068) 1436107.