“Старе місто-2013”: свято життя плюс кілька нюансів

  •  

    Блаженніший Любомир Гузар, коли приїхав до України після розпаду Радянського Союзу, сказав, що тут усе зроблене неначе із метою пригнітити особу: нема вказівників, нема туалетів…. Однак, Україна, все ж дуже файна країна: велика, два моря, одні й другі гори, степи, ліси, озера і т. д. Так і фестиваль Stare Misto, що відбувся 8-9 червня у Львові на стадіоні “Україна” був наче файний, але мав також деякі нюанси.

    Перший гурт вже почав виступати, а люди ще стояли у повільних чергах на стадіон, куди, між іншим, не можна було вносити ніяких напоїв — навіть маленької пляшечки негазованої мінеральної води. Справа в тому, що спонсор свята — виробник пива та квасу — хотів, щоб люди на концерті купували лише його питво. Так само не можна приносити із собою фотоапаратів. Журналістам же було сказано, що кожну групу знимкувати можна лише під час трьох перших пісень. Це видається обґрунтованим — фотографи ставили свої камери прямо на сцену, що могло відволікати музикантів.

    Та не зрозуміло, чому людей, які б наважилися навести професійні фотоапарати у недозволений час у бік сцени, обіцяли виводити геть, притому, що не професійними — клацай досхочу. В кінцевому результаті, міліціонери все ж дозволяли заносити свої напої, охоронці не знали, чи можна фотографувати здалека, чи ні, нікого за використання апаратів не виводили. Відтак, якщо це все було насправді несерйозним, то, можливо, якби українці позбулися паперової і словесної бюрократії, а також стали б менш неввічливими, менше би смітили під ногами, то й жити стало б легше, небо стало б синішим, а гарна музика стала б ще кращою.

    Усі, таке враження, залишилися задоволеними: музиканти виступили, пограли, поспілкувалися із пресою на прес-конференціях; журналісти отримали багато вражень від почутого й побаченого; а люди — яких було дуже багато і які приїхали із різних куточків України — отримали неабияке задоволення: танці не припинялися, а посередині стадіону дійшло до того, що незнайомі люди бралися за руки й разом кружляли у хороводах. Ті ж, хто хотів просто послухати музику — їх виявилося значно менше — могли спокійно посидіти на трибунах чи постояти збоку тої чи іншої фан-зони.

    Зрештою, кожен може подумки подякувати організаторам, адже цьогорічний роковий фестиваль “Stare misto” потішив різноманітністю: два дні по 7 з половиною годин слухачів тішили цікавою музикою та добрим звуком гурти з України (Epolets, Mufftrain), Білорусі (Liapis Triubetskoy), Великої Британії (Archive, IAMX, Kaiser Chiеfs, The Subways), Німеччини (Feedlers Green), Іспанії (Che Sudaka), Фінляндії (Leningrad Cowboys). Хедлайнерами на концертах 8 та 9 числа були ДДТ (Росія) та Goran Bregovic (Сербія). Групи грали у стилях від етно й реггі до рок-н-ролу й альтернативного року.

    Фестиваль був вартий уваги хоча б через того-таки Ґорана Бреґовіча, який разом із сербським режисером Еміром Кустуріцою заявили й розповіли про Балкани своєю музикою та кіно у світі. На своєму концерті сербський музикант, композитор та автор музики до фільмів виконав старі пісні, які вже встигли стати класикою, а також нові, ще не відомі українським слухачам композиції.

    Нонконформістами від свого заснування й до тепер залишається вже легендарний російський рок-гурт ДДТ. Інші гості свята — також відомі у своїх країнах і поза ними.

     Маркіян Прохасько

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!