На фото Квінса – з величезною дірою замість морди – неможливо було дивитися. Знимки покаліченого франківського пса, який лише чудом залишився живим, в інтернеті друкували з позначкою “не для слабких духом”. Собаку розстріляли впритул. Кулі ще й досі завдають собаці страждань. Але найстрашніше для Квінса вже позаду.
Вражені чиєюсь жорстокістю, люди з цілої України та з-за кордону пересилали гроші на лікування бідолашного Квінса, яким опікується благодійна організація “Дім Сірка”. Квінсу зробили успішну операцію на щелепі, і тепер він проходить курс реабілітації у столичній ветклініці. А ще – шукає господаря, який любитиме його таким, яким він є.
Таких щасливих історій в “Домі Сірка” багато. Волонтерам регулярно повідомляють про помираючих, збитих машинами чи залишених десь напризволяще скалічених і немічних звірят. Волонтери одразу виїжджають, забирають тварин і намагаються врятувати життя чотирилапих, чого би це їм не коштувало. Більше того, врятованим тваринам знаходять нових господарів і новий дім.
Минуло вже три тижні, відколи Квінса прооперували у столичній ветклініці. Надскладна операція пройшла успішно. Псові зробили пересадку шкіри і буквально “залатали” діру у мордочці. Тканини прижилися, і тепер Квінс може нормально їсти. До операції їжа або вивалювалася у пса з рота, або потрапляла у носоглотку, через що Квінс не міг їсти нічого твердого і постійно чхав. “Любо дивитися, як Квінс гарно їсть, гуляє на повідочку і дуже здружився з київськими волонтерами. А ще нас дуже тішить, що він позіхає на повний рот!” – розповідає волонтер “Дому Сірка” Людмила Рой. А загалом Квінс – найактивніший собацюра у стаціонарі, гавкучий і комунікабельний, постійно хоче з усіма спілкуватися”. Хіба ж це не диво, що пес, жорстоко скалічений якимись покидьками, не відвернувся від людей і далі довіряє їм?
“Судячи з характеру поранення, у Квінса вистрілили впритул із вогнепальної зброї. Якимось неймовірним дивом він зміг вивернутися від пострілу, який, очевидно, був спрямований у скроню, і куля потрапила в ділянку носа. Після цього поранений пес, ймовірно, втік. Інакше його добили би”, – розповідають лікарі ветклініки “Фауна-сервіс”.
За місяць Квінса чекає ще одна операція на хребті та імплантація зубів. Весь цей час Квінс перебуває у стаціонарі ветклініки в Києві, де за ним наглядають волонтери зі столичної організації, яка опікується тваринами. Загалом на лікування собаки волонтери зібрали понад 10 тисяч гривень, але й цих грошей не стане на майбутню операцію та усі необхідні ліки. Після операції Квінс потребує спеціалізованого харчування та дорогих медикаментів, зокрема знеболювальне. Проблема зі щелепою – не єдина мука Квінса. У нього кришиться суглоб правої лапки, там, де застрягла куля. Кулю незабаром витягнуть, але невідомо, чи вдасться врятувати лапу.
Квінс – далеко не єдина скалічена тварина, якою опікуються франківські волонтери. На сайті “Дому Сірка” регулярно з’являються шокуючі історії жорстокого поводження з тваринами, а також зворушливі історії їхнього одужання. Найщасливіші миті для волонтерів – коли скаліченим чи покинутим собакам та кішкам вдається знайти нових господарів. Нещодавно свій новий дім знайшли бідолашні котики Сніжок та Ромашка, які пережили чимало страждань та витримали болючі операції і процедури.
Якось нам повідомили про нещасну покалічену кицьку, яка вже три дні лежить в коробці у під’їзді і нічого не їсть, – розповідає волонтер Мар’яна Кушнірик. Ми поїхали подивитися на тварину, але навіть не могли собі уявити, що ми там побачимо! Це було скривавлене, худюще тільце, з розтрощеною щелепою і зі ще більше пораненою душею”. У Сніжка – так волонтери назвали білосніжного котика – виявили перелом обох щелеп, роздроблений ніс та гематоми на очах. Лікарі припустили, що тварину могли копнути попід голову. Волонтери щодня носили Сніжка на крапельницю у місцеву веткілінку. Він пережив кілька операцій, але врешті усе закінчилося хепі-ендом. Котику склали щелепи. І знайшли люблячого, відповідального господаря, який своєю увагою і любов’ю компенсує Сніжку усі його страждання.
Ромашку також знайшли у під’їзді однієї з франківських багатоповерхівок. Киця була вкрай виснажена і дуже хвора. Тільце було страшенно зневоднене. Пізніше ветеринар з’ясував, що у легенях та черевній порожнині котика збирається рідина, яка не виходить. Ще трохи – і Ромашка померла би від задухи. Було дуже важко виявити причину хвороби, відтак перше лікування не пішло киці на користь і вона буквально вмирала на очах у волонтерів. Довелося везти Ромашку у Львів, де ветклініки мають потужнішу базу для проведення аналізів. До речі, до Львова на аналізи Ромашка їхала разом із Квінсом. Незабаром лікарям вдалося вивести рідину з тіла киці, і вона одужала. Прихистила бідолаху волонтерка Юля, у якої вдома живе ще три собаки. Усі вони подружилися, і тепер у Юлі вдома веселий звіринець!
Долею Квінса перейнялося чимало людей, але свого господаря собака, який отримав друге життя, все ще не знайшов. Єдина людина, яка цікавилась собакою, – мешканка Німеччини. Жінка нещодавно прихистила скаліченого пса із Москви і пообіцяла пошукати Квінсові дім серед своїх знайомих, якщо в Україні псові не пощастить. Врятовані тварини, які пережили біль, жорстокість і страх, уміють радіти життю значно більше, ніж ті, що виросли оточені увагою та турботою. А ще такі тварини випромінюють дивовижну, неосяжну любов, неначе у подяку за своє врятоване життя. Агов, майбутній господарю Квінса, відгукнись!
Наталка ГОЛОМІДОВА