Вітчизняні вболівальники не підтримують ідею об’єднання українського й російського футбольних чемрпіонатів

  • Згідно з результатами останнього дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», близько 40% опитаних вважають себе футбольними вболівальниками, зокрема 9% вважають себе фанатами футболу, 9% – активними вболівальниками, ще 22% – вважають себе вболівальниками, але не активними. Разом з тим, майже 60% – не захоплюються футболом.

    Згідно з нашими спостереженнями, пік кількості футбольних вболівальників в Україні припадає на період ЄВРО-2012. Так, у 2009 році їх кількість становила третину, а одразу після ЄВРО-2012 майже половина опитаних називали себе футбольними вболівальниками.  Проте, згодом цей показник стабілізувався на рівні 40%, що підтвердило тезу про емоційну природу його росту. У 2012 році регіони, які приймали Чемпіонат, показали різкий ріст кількості вболівальників. У 2013 році ці показники стабілізувалися.

    Тим не менше, можна стверджувати, що проведення ЄВРО-2012 в Україні підвищило інтерес українців до футболу. Ще однією з причин росту вболівальників (з 33% у  2009 році до 40% – у 2013) є успіхи, які демонструють українські команди, рівень внутрішнього чемпіонату та гра збірної.

    Найактивнішими вболівальниками залишаються молодь та чоловіки. Майже третина чоловіків активно цікавляться футболом, серед жінок таких втричі менше (лише кожна десята). При цьому лише близько 40% чоловіків взагалі не цікавляться футболом, тоді як серед жінок таких понад 70%.

    Серед українських футбольних клубів найбільш популярними є Динамо (39%) та Шахтар (25%). Менш популярними є Металіст (6%), Дніпро (3%), Карпати (3%) та Чорноморець (3%).

    За Динамо вболівають найбільше на Півночі, в Центрі та на Заході країни. Шахтар практично одноосібний фаворит симпатій на Донбасі, а також ділить першість з Динамо на Півдні. Самим популярним клубом на Сході є Металіст, дещо випереджаючи Шахтар, Дніпро і Динамо.

    45% футбольних вболівальників України не підтримують ідею об’єднання українського та російського чемпіонатів по футболу в один, водночас 37% – ідею підтримують, а 17% – не визначилися.

    Серед тих, хто не цікавиться футболом, лише 11% підтримують ідею, а чверть – не підтримують. Дві третини – не визначилися  стосовно свого ставлення.

    Найбільше ідея подобається вболівальникам на Півдні. В решті регіонів переважає кількість противників. Лише вболівальники Чорноморця та Металіста більше позитивно ставляться до ідеї, ніж негативно. Серед вболівальників Шахтаря і Дніпра думки розділилися майже порівну. Водночас вболівальники Динамо ідею переважно не підтримали, не говорячи про вболівальників Карпат, майже 90% з яких висловилися проти. 

    Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші

    Вибіркова сукупність: 2000 респондентів

    Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)

  • Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% – не більше 2%, для значень близьких до 10% – не більше 1,3%, для значень близьких до 5% – не більше 1%

    Терміни проведення дослідження: 9-18 серпня 2013 р.

    Розподіл областей:

    Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька

    Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська

    Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська

    Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь

    Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська

    Донбас: Донецька, Луганська

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!