Назар ПАВЛІВ: «Тренуйтеся, і ви обов’язково досягнете успіху»

  • Знаменитий на весь світ рекордсмен із світового богатирства, франківчанин Назар Павлів започатковує в «ГК» нову рубрику, в якій буде ділитися секретами свого успіху, а також даватиме практичні поради для тих, хто дбає про свою фізичну форму.

     

    Будь-яке святкове дійство є цікавим, тим більше, коли на ньому присутній богатир із показовими силовими виступами. Наш місцевий стронгмен Назар Павлів останнім часом є бажаним гостем на різних святкуваннях, навіть за межами України. Нещодавно він побував у Туреччині, де вражав турків своєю козацькою силою. Нещодавно із богатирськими виступами він відвідав і кілька міст на Прикарпатті: був бажаним гостем у Тисмениці (16 серпня), де «Прикарпаттяобленерго» святкувало свій ювілей, та в Тлумачі (25 серпня), де в рамках святкування 800-річчя міста також демонстрував, як голими руками може згинати цвяхи та забивати їх у дошку, гнути арматуру зубами, надувати гумову грілку до розривання, обертати велике колесо, підіймати та носити велику каменюку. А родзинкою, чи то візиткою, нашого богатиря вже не один рік є перетягування важких тоннажів.

    На фото: еволюція рекордсмена Павліва 

    Як зазначив сам Назар Павлів, щоб стати сильним, він витратив не багато і не мало – 15 років посилених тренувань. А щоб підтримувати форму, йому потрібно щодня відвідувати спортзал. Під час показових виступів богатиря є різні силові конкурси і для глядачів, де кожен може спробувати свої сили. Охочих завжди багато, і після таких виступів у багатьох виникає мотивація і бажання йти в тренажерний зал, займатись, тренуватись, щоб також стати сильним і бути здоровим. Але інколи самого бажання замало. Потрібно знати, як правильно тренуватись, не можна просто прийти в тренажерний зал і тягати залізо будь-як, не знаючи специфіки. Адже неправильно організоване тренування може тільки зашкодити.

    Тому ми започатковуємо нову рубрику – «Поради чемпіона». У ній Павлів на основі власного досвіду, знань та навичок буде давати поради для тих, хто зробив вибір на користь здорового способу життя і вирішив піти в тренажерний зал.

     

      Вітання всім, хто надає перевагу здоровому способу життя, бажає бути сильним і гарно виглядати! Не секрет, що у здоровому тілі – здоровий дух. А тіло людини складається з більше 600 м’язів! І ви самі можете стати скульптором для свого тіла, головне – мати ціль. На сторінках «ГК» я буду давати поради щодо різноманітних тренувальних вправ, за допомогою яких можна розвинути ту чи іншу групу м’язів. Також хочу наголосити, що люди приходять в тренажерний зал із різними бажаннями. Хтось хоче набрати вагу, хтось схуднути, а комусь потрібна лікувальна фізкультура, щоб відновитись після травми. Крім того, кожен організм є індивідуальним. Тому я би радив тренуватись під наглядом досвідченого тренера. Саме тренер допоможе вам підібрати оптимальну тренувальну вагу на конкретному тренажері і завжди підстрахує вас. Також важливу роль відіграє правильне харчування та здоровий сон. Про все це ви будете мати можливість дізнатись у наступних випусках. А для початку хочу наголосити, що найважливішим елементом у тренуванні є розминка. Не важливо, якого ви віку, статі, професіонал чи ще аматор. Розім’яти (розігріти) свої м’язи перед тренуванням потрібно обов’язково. Це, в першу чергу, зменшить ризик травмувань, а також дозволить показувати кращі результати у вправах, зрештою, організм уже не буде «сонним». Крім того, під час розминки в організмі збільшується температура в різних тканинах, зв’язках і м’язах, вони стають більш гнучкими і стійкими до пошкоджень. При цьому покращуються потоки крові, відбувається її приплив до скелетних м’язів. Вони отримують кисень і необхідні поживні речовини, що дозволяє збільшити працездатність всього організму в цілому. Таким чином, розминка дозволить підготувати серцево-судинну систему до навантажень. Особисто я приділяю розминці 15-20 хвилин свого тренування. Починаю розминку із пробіжки у середньому темпі (3-5 хвилин), після неї намагаюсь приділити увагу кожній частині свого тіла, від пальців рук до стоп. Круговими рухами розімніть шию, плечі, руки та зап’ястя, нахилами тулуба вправо-вліво, вперед-назад розімнеться поперек та спина. Не забувайте також про ноги і стопи. Тут для зручності я використовую шведську стінку, щоб упиратися. Важливий акцент у своїй розминці я роблю на гнучкість. Розминаюся, як то кажуть, до першого поту. Після цього організм готовий до фізичних навантажень чи то зі штангою, чи з тренажерами. У наступному номері ви отримаєте пораду уже про саме тренування. Тому тренуйтеся, і ви обов’язково досягнете успіху.

     

    Шановні читачі, ви також можете поставити будь-яке запитання, надіславши його нам за адресою: editor@gk-press.if.ua

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!