Поради чемпіона: Назар ПАВЛІВ

  • Рекордсмен із світового богатирства, франківчанин Назар Павлів продовжує ділиться секретами свого успіху, а також дає практичні поради для тих, хто дбає про свою фізичну форму.

     

    – Отже, ви все ж таки знайшли вільний час і прийшли у тренажерний зал… вперше. У сучасних тренажерних залах настільки багато різних тренажерів та іншого обладнання для занять спортом, що більшість новачків навіть не уявляють, з якого боку до нього підійти і що з ним робити. У вас так само відразу виникне логічне запитання: «З чого ж починати тренування?» Як я вже наголошував у попередньому номері, ніколи не займайтеся в тренажерному залі, не зробивши перед тим розминки. Лише після того, як ви вже добре розігрілися і відновили дихання, можна приступати до тренажерів та іншого інвентарю. Для початку хотів би нагадати, що є два типи тренувань: змішане та роздільне. І початківцям я би радив застосовувати саме змішане тренування, для того щоб підготувати свій організм до роздільного. Отже, змішане тренування дозволяє привести ваші м’язи в тонус, набрати певної кондиції та адаптувати до майбутнього фізичного навантаження увесь організм. Змішане тренування відрізняється від роздільного тим, що включає в себе вправи на всі групи м’язів в одному тренуванні.
    Як правило, через два місяці змішаних тренувань організм звикає до таких навантажень, і тільки тоді ви можете переходити до роздільних тренувань і навіть збільшувати навантаження. Змішані тренування потрібно починати із базових вправ (підйом або жим гантелей, жим штанги, присідання зі штангою, станова тяга штанги та інше). Робіть для початку 2-3 підходи по 10-12 повторень. Щоб було зрозуміліше, поясню на прикладі. Припустимо, ви виконуєте жим штанги лежачи. Лягли на лавку і вижали штангу 10 разів. Потім встали, походили, відпочили, знову лягли на лавку і вижали штангу ще 10 разів. Так от, ви виконали два підходи (або сети) по 10 повторень.
    Не рвіться за великою вагою, адже це перше ваше тренування, а не останнє. Мета перших кроків полягає в підготовці організму, а не в нарощуванні мускулатури. В іншому разі ви ризикуєте отримати важку травму вже на самому початку своїх тренувань. І ще одна причина, чому я не радив би братися за велику вагу відразу: ви не знайомі з технікою виконання елементарних тренувальних вправ. А правильність виконання вам повинен продемонструвати інструктор тренажерного залу. І найголовніше – не забудьте відновлюватися після тренувань (мінімум день відпочинку між тренуваннями) і правильно харчуватися. Отже, тренуйтеся, і ви обов’язково досягнете успіху!

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!