Режисер: Стюарт Бітті
Кевін Гревʼє – судячи з усього, людина дуже творча, хоча і виглядає величезним чорношкірим здорованем без тіні фантазії. Він дуже любить не тільки малювати графічні новели, але і писати сценарії і зніматися в деяких ролях у “своїх фільмах”. Фантазія у Гревʼє, треба сказати, досить чорна. Я не маю на увазі афро-американський гумор, як хтось може подумати – ні, це сучасна готика. Свого часу його мальованими історіями зацікавилася незалежна продюсерська компанія Lakeshore Entertainment, творці тетралогії “Інший світ”, на якій їм вдалося непогано заробити. Кейт Бекінсейл в латексі там активно трощить і вампірів, і перевертнів (ліканів) в похмурих пейзажах Середньовіччя і сучасного світу – який, ясна річ, з урахуванням наявності різноманітних тварин став “іншим”.
Власне, Гревʼє не сильно відійшов від оригіналу. Знову протистояння двох кланів і похмурий “інший світ”. Тільки дівчину замінив “монстр” Франкенштейн у виконанні Аарона Екхарта, неабияк облагороджений, правда, – шрами, наче після першої пластичної операції, поки що наявні, але частково їх вже прибрали, точніше, заретушували, щоб герой не був занадто потворним. Все-таки він у цій історії головний, до того ж – типовий американський супергерой, а йому, як відомо, належить бути красунчиком. Цікаво, звичайно, як Екхарт перейшов від ролей у драмах і комедіях до такого нещадно пафосного підліткового кіно? Але, мабуть, він вважає це хорошим розвитком кар’єри, тому що в інтерв’ю виглядає незмінно оптимістичним і розповідає, що під час зйомок “Бетмена” йому теж хотілося накачатися і натовкти кому-небудь пику. Тут у нього в руках аж дві гарні палиці (точніше, важкі ковані палиці) зі спеціальним символом – завдяки цій гравіровці можна “скидати” демонів у вогняну безодню тисячами. Що він і робить. Допомагають йому в цьому гаргульї, які здавна служили охоронцями готичних соборів.
Загалом, як ви, напевно, вже встигли зрозуміти, у фільмі протистоять клани демонів і гаргулій – і ті, і інші в первісному вигляді вельми потворні. До речі, фільм, звичайно ж, дуже атмосферний, чудово промальований, собор теж присутній – та ще й який! У ньому проживає королева гаргулій Леонор і її вірний супутник Гідеон. Леонор вигадує Франкенштейнові ім’я Адам, з наголосом на першому складі. Напевно, їй просто незручно звертатися до нього на прізвище. В “дитинстві” він добряче начудив – для чогось придушив дружину свого творця, а самому татові Френкі дав замерзнути в снігах, поки той його переслідував. Але з тих пір пройшло 200 років – Френкі Адам-молодший сильно порозумнішав і зрозумів, що треба вести себе добре, навіть якщо у тебе немає душі. А тут якраз підвернулося бурхливе поле для діяльності – демони на чолі з їх принцом (Білл Найї і в “Іншому світі” був хороший – і тут грає майже ту ж роль) вирішили оживити мертвих за прикладом Франкенштейна і вселити в них орди демонів з пекла. Нашого героя вони розглядають першим серед обраних і, в загальному, ставляться до нього навіть не дуже вороже. Натовпи мерців, закріплених на спеціальній конструкції, знову ж таки – досить вражаюча фантазія Кевіна Гревʼє. Загалом, цілком пристойний, точніше, виключно візуальний фільм для молодшого і середнього шкільного віку, зовсім позбавлений гумору, зате красивий – любителі різноманітної готики будуть просто пищати від захвату.
ФЕЛІНСЬКИЙ