Університет Короля Данила організував пресконференцію, щоб прояснити ситуацію із ніби то сходженням франківки Христини Мохнацької на Еверест.
Нагадаємо, жінку виявили на брехні щодо її сходження на найвищу вершину світу. Відтак і спонсори, і громадськість вимагала пояснень.
“Прийти сюди було важче морально, ніж те, що я пережила за два місяці в Непалі. Я начиталася дуже багато у соцмережах, перечитувала кожен коментар. У мене було таке враження, що всі люди, які писали коментарі, були поруч і бачили, що і як я робила. Я ще не спустилася у базовий табір, як все було розписано і покроково розставлено, де я була і як себе почувала. Я собою дуже пишаюся. Я знаю де я була і якого рівня досягла”, – говорить Мохнацька.
Жінка каже, що молодший її шерп не був на вершині, а старший був 11 разів, але, мовляв, діватися не було куди.
“Я дуже хотіла вийти без кисневої маски. Але у запасі була маска і балон. Я вийшла без кисню до четвертого табору. Коли робили друге сходження, я йшла дуже повільно, бо усі йшли з киснем, а я хотіла вийти без маски. Шерп почав на мене кричати, що ми не встигнемо і потрібно рухатися. Я одягнула маску. 7600 метрів – це теж високий показник. О 10.00 ми почали стартувати. Погода була дуже вітряна, але не було дуже холодно. Почали підійматися. 2 година ночі майже 8500 метрів. Ми на балконі, звідки вже починається стрімкий підйом. Ми зустріли схід сонця”, – говорить жінка.
Каже, що шерп йшов перед нею, висота була 8650.
“Я бачила, що з ним щось не так. Молодий шерп йшов перед нами. Був сильний вітер. Я почала кричати і питати, що сталося. Він сказав, що йому поганої. Болить голова. Ми присіли перед вершиною”, – каже жінка і додає, що молодший шерп пішов вперед і не відреагував, що вони залишилися позаду.
“Мій шерп присів. Я почала питати, чим допомогти. Я не розуміла, бо молодший пішов вперед і залишив нас, а цей каже, що не може йти. Тут спрацював моральний фактор. Бо перед цим я бачила тіла, бачила тіла моїх колег, які йшли ще у квітні. Я не була готова до таких емоцій і переживань, від того що побачила”, – розповідає Мохнацька.
Також додає, що на такій висоті зовсім інші думки і все відбувалося швидко.
“Я розгублена, вітер, мороз. Мене здивувало, що шерп не мав аптечки, чаю. Я мала термос з собою з чаєм. Я дала йому цей чай. Це все відбувалося в секундах. Це була висота 8700 десь. У мене трусилися руки”, – пояснює Мохнацька.
Тоді франківка вирішила, що далі піде сама.
“Не знаю яка це була висота, мабуть, 8780-8790 метрів. Тоді я побачила тіло з лівої сторони та це вибило ще більше з колії. Хоча мене попереджали про те, які там можуть бути емоції та переживання. Коли я це побачила, то розуміла, що далі головне повернутися живою”, – зізнається жінка.
Вона розуміла, що їй залишилось трішки.
“Але цей вітер і пориви, купа людей. А ще декілька днів перед тим загинуло кілька шерпів, і ми це все поговорювали. Коли я знала, що шерп, який залишився там, то я думала, щоб він не помер. З ким тоді я б спускалася. Занадто багато було смертей і занадто багато я цього бачила”, – говорить Мохнацька.
Каже, що їй не вистачило декілька метрів.
“Вершину я бачила, бачила сніжний підйом, людей. Але розуміла, що потрібно ще спуститися. Спуск небезпечний. Я коли прийшла до шерпа, то він просто сидів у тому місці, де можна було сховатися. Там я побачила ще одну дівчинку-українку, але вона пішла далі”, – пояснює Мохнацька.
Після того, як спустилися у табір, вона взяла рацію у шерпа і сказала, що є вершина.
“Думала, що мені зарахують вершину. Розказували місцеві шерпи, що колись, у давнину, щоб не порушити спокій вершини, на неї спеціально не виходили. Звичайно, у тій ейфорії і бажанні, щоб мені зарахували, я по рації передала це. Для мене це була вершина. Я була дуже собою задоволена”, – додає Мохнацька.
Детальніше про Христину Мохнацьку та “сходження” на Еверест читайте у матеріалі “Еверест не стерпів брехні”.
Також Мохнацька визнала, те, що фото на вершині Евересту – фотошоп