Автомобілісти розуміють, наскільки важливим є відеореєстратор. Він дозволяє здійснювати записи під час їзди по місту чи на трасі. Дуже важливою під час вибору гаджета є пам’ять пристрою та те, як у ній зберігаються дані.
Основні особливості роботи сучасного відеореєстратора
Пристрій потрібно використовувати для того, щоб здійснювати запис даних у форматі відео під час будь-яких поїздок. Сучасні виробники пропонують різні моделі, відеореєстратор в автомобіль може мати пам’ять, що працює на постійній чи періодичній основі:
- Камера працює в режимі циклічного відеозапису. Здійснюється створення роликів певної довжини.
- Відео зберігається в окремих файлах. Записування відбувається на карту пам’яті пристрою.
- Якщо місце на носії закінчується, в автоматичному режимі починається запис нових роликів замість старих даних.
Якість запису та об’єм пам’яті залежать від характеристик чіпсету, який встановлений на відеореєстраторі.
Як можна зберігати дані
Більшість сучасних камер працюють на основі карти пам’яті. Після її заповнення слід вийняти та вставити нову або продовжувати запис нових відео зверху старих. Відеореєстратори зазвичай не мають власної внутрішньої пам’яті, окрім тої, що потрібна для встановлення операційної системи.
Дані бажано зберігати, тому що під час їзди можуть трапитись будь-які випадки. Навіть якщо на ваш погляд на дорозі нічого примітного не трапилось, є можливість, що інформація з відео знадобиться. У кожному випадку відеоролики, які збережені, можуть допомогти захистити себе від небажаних наслідків.
Записи відео можуть здійснюватися по одному з двох наступних варіантів:
- Постійний цілодобовий запис. Відео зберігається, поки не заповниться пам’ять пристрою. Потім старе відео в автоматичному режимі стирається, а на його місце записуються нові ролики. Такі цикли постійно повторюються.
- Вибірковий фрагментарний запис. На багатьох пристроях присутні датчики руху. Якщо в робочій зоні приладу немає руху, то відео не записується. Якщо рух був здійснений, запис відео починається в автоматичному режимі, а ролик можна переглянути згодом. Такий варіант є дуже зручним, бо тривалість запису недовга, а для збереження фрагментів потрібно менше місця.
Збереження даних дозволяє запобігти небажаним наслідкам, якщо щось трапилось у автомобіліста під час поїздки. В кожному випадку можна розраховувати на те, що файли будуть збережені, а їх вдасться переглянути, щоб зрозуміти, що відбулось насправді.
На скільки часу вистачає накопичувача
Все залежить від об’єму накопичувача та якості картинки. Якщо якість найвища, то обсяг файлу більший. Тому потрібно намагатись знайти баланс між обсягом накопичувача та роздільною здатністю відео.
Також на тривалість користування одним носієм впливає наявність чи відсутність GPS, бо до запису додаються дані щодо швидкості автомобіля та координат, створення інтерактивної карти місцевості. Такі дані роблять відео «важчим». Врахування таких характеристик є важливим для кожного автомобіліста, тому на них потрібно орієнтуватись під час вибору пристрою.