Відповідно до Закону України «Про фахову передвищу освіту» здійснення акредитації освітньо-професійних програм у сфері фахової передвищої освіти покладено на Державну службу якості освіти України.
Що таке акредитація і для чого вона проводиться?
Акредитація – абсолютно нова процедура, що вимагає вироблення нових підходів, цілей та напрямів руху освітнього процесу.
Відповідно до законодавства, акредитація – діяльність Державної служби якості освіти України щодо оцінювання освітньо-професійної програми та освітньої діяльності закладу освіти за цією програмою щодо забезпечення та вдосконалення якості фахової передвищої освіти.
Мета акредитації – не тільки встановити відповідність освітньо-професійної програми вимогам законодавства. Усе набагато ширше та інноваційніше – це підтвердження того, що заклад дає саме якісні знання за пропонованою здобувачам освіти програмою.
Запропонована процедура акредитації максимально полегшена для закладу освіти.
Які документи потрібно подати закладу фахової передвищої освіти?
Заклад освіти, який бажає акредитувати свою освітньо-професійну програму, повинен подати в електронному вигляді через Єдину електронну базу з питань якості освіти (ЄДЕБО) такі документи:
– заяву про проведення акредитації освітньо-професійної програми;
– освітньо-професійну програму та навчальний план за цією програмою;
– відомості про самооцінювання відповідно до критеріїв;
– рецензії роботодавців та/або керівників баз виробничих практик за останні 5 років (за наявності).
–
Скільки часу триває акредитація і що вона дає закладу?
Процедура акредитації триває 2 місяці з моменту подання заяви керівником закладу фахової передвищої освіти до прийняття рішення Державною службою якості освіти України.
У разі ухвалення рішення про акредитацію освітньо-професійної програми Служба видає сертифікат про акредитацію та вносить зазначену інформацію до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
Рішення про акредитацію, прийняте Службою, підтверджує відповідність освітньо-професійної програми та освітньої діяльності за цією програмою вимогам та критеріям акредитації і дає право на фінансування підготовки здобувачів фахової передвищої освіти за державним або регіональним замовленням.
Читайте також: МОН закликає перевести школярів та студентів на “дистанційку”