Сьогодні чимало речей ми купуємо онлайн. То в соціальних мережах сподобалися товари ручної роботи, то на сайті бренду знижки вигідніше, ніж у магазинах. І кожен продавець пропонує нам різні способи оплати. Як купувати безпечно і що вибрати — розбираємося далі.
Післяплата
Один із простих варіантів — післяплата. Його ще називають накладений платіж це спосіб оплати, коли за товар сплачують уже в поштовому відділенні. Особливості такого рішення:
- ви можете оплачувати товар вже за фактом отримання;
- загальна сума вийде більшою через комісію за додаткову послугу (відправлення грошей продавцю);
- низька ймовірність шахрайських схем.
Детальніше про такий варіант можете прочитати в матеріалі медіа Vector. Варто розуміти, що післяплата — це гарна можливість встановити довіру між продавцем і покупцем.
Оплата на карту
Часто під час покупки товарів у соціальних мережах вам пропонують перерахувати на карту повну або часткову вартість. Зазвичай продавці просять це зробити, щоб убезпечити себе в ситуації, коли ви не прийдете по посилку.
У цьому випадку будьте обережні. Перед самою купівлею перевірте продавця на надійність. Можете почитати відгуки, знайти покупців, які їх позначали в соцмережах тощо. Ще краще — сплачувати за реквізитами або на карту ФОП. Тоді ви будете підтримувати легальний бізнес.
Через платіжні системи
Сплачувати можна онлайн під час покупки на сайті. Коли заповнюєте кошик, вас автоматично перекидає на сайт платіжної системи. Загалом цей спосіб є безпечним, якщо купуєте в перевірених інтернет-магазинах.
Якщо ж сайт вам не знайомий, переконайтеся, що це не шахрайська сторінка. Необхідно знайти офіційний сайт платіжної системи та звірити кожен символ у посиланні. Якщо не буде жодних відмінностей, можете оплачувати замовлення онлайн.
Отже, існує декілька способів оплати покупок. Готівка вважається найбільш надійним, але під час післяплати ви переплачуєте, а за сплати онлайн чи на карту завжди залишається ризик. Тож для першого замовлення можете вибрати післяплату, а далі — сплачувати онлайн.
реклама