Технічний прогрес подарував людству багато можливостей, у тому числі надав ще більше ресурсів для навчання й культурного розвитку. Найкращий спосіб здобувати нові знання — читати. На планшет легко завантажити електронну книгу й насолоджуватися процесом.
Але чимало людей зазначає, що вже десь через годину починають пекти й боліти очі. Таку дію спричиняє невидиме мерехтіння екрану, але органи зору його вловлюють і втомлюються. Повністю прибрати навантаження на очі неможливо, але зменшити негативний вплив реально.
Загальні поради
Коли людина читає на планшеті, її очне яблуко майже не рухається. Вона безперервно дивиться на екран, на автоматі перегортає сторінки, а процес триває далі. Це спричиняє спазм акомодації: очі червоніють і печуть, літери зблизька стають менш чіткими, зображення здалеку розпливається, а предмети подвоюються. Щоб цього не допустити, треба дотримуватися таких правил:
- Періодично відводьте очі від екрана й дивіться в різні напрямки. Робіть гімнастику для органів зору: повертайте ними з боку в бік, колами, переміщайте за діагоналлю.
- Частіше моргайте. Коли людина читає, вона рідко кліпає повіками, через що пересихає слизова оболонка.
- Тримайте планшет на відстані 40–45 см від очей.
- Налаштуйте шрифт так, щоб ви не напружувались, коли читаєте.
- Змініть колір фону на жовтий. У такий спосіб ви зменшите контрастність, а очі не будуть сильно напружуватись.
- Налаштуйте комфортну яскравість екрану.
- Проводьте час за планшетом сидячи.
- Використовуйте окуляри із захисним покриттям. Вони не пропускають шкідливий ультрафіолет і бережуть очі від мерехтіння.
- Краще не читайте в транспорті. Через вібрацію погляд перескакує з одного рядка на інший, тож очі напружуються, щоб сфокусуватися на літерах. У дорозі ліпше слухати аудіокниги.
Якщо ви ще не придбали девайс для читання книжок, навчання й відпочинку, подивіться в Eldorado.ua, який має широкий асортимент моделей. У цьому інтернет-магазині ви можете купити планшет в Україні для різних цілей. Виберіть фільтр «Тип матриці» — «IPS», і ви побачите підбірку пристроїв, які найкраще підходять для комфортного проведення часу за книгою.
Зручні мобільні додатки для читання
Ви можете встановити на свій пристрій безкоштовний застосунок і через нього відкрити файли різних форматів: EPUB, FB2, Mobi, PDF. Далі в програмі налаштуйте екран: змініть колір фону та шрифту, яскравість, контрастність. Ось перелік найкращих додатків для читання книг:
- PocketBook Reader;
- Google Play Books;
- Amazon Kindle;
- Apple Books;
- FBReader.
У цих застосунках можна створювати закладки для сторінок, проводити пошук за словом, робити береги, замітки, змінювати режим читання. Перед вами відкриється багатогранний світ книг, у якому майже немає обмежень. Дотримуйтесь порад — і ви зможете насолоджуватися читанням без шкоди для зору.