Як підготуватися до ЕКЗ

  • Довгий шлях пройдено, ухвалено рішення про проведення екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Навряд чи хтось вважає ЕКЗ легкою процедурою, тим більше, що це не одна маніпуляція, а ціла програма, яка триває кілька тижнів. У цей час жінці доводиться приймати лікарські препарати, які можуть погіршувати її самопочуття, переносити інвазивні втручання, змінювати свій звичний спосіб життя, їздити до клініки. Як підготуватися до ЕКЗ, щоб зменшити можливі ризики та неприємності та підвищити шанси на успіх?

    s3fHeiXJti23-9suLx7BGMw1LBnbsG37iXBcpHUgWvU4EIxRwxP6YKCWveN3-Eo30BBowIflJIgmUqvza8aw4-DBklC0Cm6xG6bcl_jfYkzLeOhUbdEzfvCw9yhRbB-Sfl-fUxihJXvs9PkAaWyJkv8vFfcBzv3LH7dhk55B-vdFWRPBVb9OTF2MCqYZKLw_

    Детально про програму ЕКО за посиланням: https://mdclinics.com.ua/ua/uslugi/lechenie-besplodiya/metody-lecheniya/eko/

    Медична частина підготовки

    Медичною частиною підготовки до ЕКЗ є обстеження. Сам факт ухвалення рішення про проведення штучного запліднення означає, що пара вже пройшла ретельну діагностику. Однак деякі дослідження, що стосуються актуального стану організму, швидше за все, доведеться повторити, якщо термін їхньої дії закінчився, оскільки їх показники важливі для програми.

    Протягом року є актуальними:

    • аналізи крові на ТОРЧ-інфекції, хламідії, цитомегаловірус;
    • ПАП-тест;
    • гормональні тести: аналізи на ТТГ, фолікулостимулювальний та лютеїнізувальний гормон, антимюллерів гормон, пролактин, естрадіол, прогестерон;
    • електрокардіограма;
    • флюорограма.

    Пів року дійсні результати УЗД молочних залоз, а також спермограми та МАР-тесту, три місяці — аналізи крові на ВІЛ, сифіліс, гепатит В та С.

    Протягом місяця дійсні:

    • клінічний та біохімічний аналіз крові;
    • клінічний аналіз сечі;
    • коагулограма (згортання крові);
    • мазки на мікрофлору з піхви, уретри та цервікального каналу.

    Медичний висновок, що підтверджує відсутність протипоказань для ЕКЗ, зберігає актуальність протягом пів року.

    Якщо потрібна вакцинація, то краще провести її не пізніше, ніж за місяць до початку ЕКЗ.

  • Нормалізація ваги

    Як зайва, так і недостатня вага негативно впливають на репродуктивну функцію, а отже, знижують ефективність ЕКЗ. Це пов’язано з гормональним тлом, який змінюється через надлишок жирової тканини або через брак необхідних поживних речовин. Тому лікарі наполегливо рекомендують перед ЕКЗ привести масу тіла до норми, це стосується обох партнерів. Дієта має бути повноцінною та збалансованою. Рекомендовано також регулярні фізичні вправи. Крім того, що вони допомагають прийти у форму, вони також усувають застійні явища та покращують обмінні процеси.

    Відмова від шкідливих звичок

    Куріння і зловживання алкоголем знижують шанси успіх ЕКЗ. Куріння, особливо регулярне та багаторічне, негативно впливає на дрібні судини — капіляри, і у такий спосіб погіршує кровопостачання органів. Алкоголь спричиняє інтоксикацію організму, негативно впливає на яйцеклітини, погіршує якість сперматозоїдів.

    Зменшення стресу

    Участь в ЕКЗ так чи інакше пов’язана зі стресом, але будь-який репродуктолог скаже, що стрес — один із факторів розвитку безпліддя. Тому потрібно зменшити стрес. Для цього важливо налагодити режим праці та відпочинку, мати повноцінний нічний сон. Допомагають щоденні прогулянки на свіжому повітрі (крім того, це насичує кров киснем та покращує обмін речовин), спілкування з друзями, хобі — все те, що покращує настрій та знімає психоемоційну напругу. 

    krs-fJoggp_YhBcPcvUIqBNruq0Z8aGzp8gZoeQXSIo1ynYczCwuTFbNdDGB_qgN3pcX3YxrT96KmciTqbqsX0SjCB7sjWu3-2hvFHFKnN-za0YiHElW3pZX1m19CwztK85yNLO7YJj5b5rbGERJlrjXtpGOjpu-g2G8q19obz3w_OPmWIJ_51hS3Z0PNvgc

    Своєю чергою медичний персонал клініки, де проходить ЕКЗ, також намагається зробити все можливе, щоб пацієнткам було спокійно та комфортно.

    Чи потрібно вживати вітаміни?

    Безумовно, організм потребує вітамінів, без них неможливе нормальне функціонування, а тим більше настільки ресурсозатратна функція, як репродукція. Однак вітаміни потрібні натуральні, ті, що надходять із продуктами. Якщо є можливість харчуватися повноцінно, то немає потреби у прийманні синтетичних вітамінів. Вітамінні препарати потрібні лише тоді, коли діагностовано дефіцит того чи іншого вітаміну. Виняток становить фолієва кислота, її лікар може порекомендувати приймати з метою профілактики.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!