Як порохотяг завітав у наш дім?

  • Без якої побутової техніки ви не можете уявити прибирання? Що може не тільки прибрати пил і бруд, а й помити підлогу? Правильно, це порохотяг!

    Попит на даний девайс зростає, а різновиди порохотягів вражають.
    Тож давайте детальніше розглянемо історію створення, різні види та принципи роботи пилосмоків.
     
    Поява першого пилотягу

    Перший прототип був створений у 1860 році Деніелом Хессом і мав назву «підмітач килимів». Скадався з обертової щітки і складного механізму, завдяки якому всмоктувався потік повітря. Дві камери з водою очищали повітря від бруду.

    Наступним винахідником був Айвз Макгаффні. У 1868 році створивши компактний і легкий, але не дуже зручний «Уірвінд». Він потребував одночасно двох дій: крутити ручку і штовхати пристрій.

    Порохотяг, що всмоктує пил

    На початку двадцятого століття були спроби зробити пилосос з бензиновим двигуном, чи таким, який би працював від електрики, проте справжня революція відбулась у 1901 році завдяки удосконаленням англійського інженера Губерта Сесіла Бута.

    Він звернув увагу на роботу пристрою, яким користувались в потягах для здуття сміття та пилу з сидінь. Прийшла ідея, що всмоктування було б значно кориснішим за здуття.

    Цей пилосос виглядав як величезна гучна машина, яку підганяли до будинку за допомогою коней. Мав 30-метровий шланг, що просовували через вікно та ім’я Фиркаючий Біллі (судячи з усього звучав він не тихіше перфоратора). Варто зазначити, що завдяки цій конструкції вдалось очистити від пилу бараки і покласти край епідемії чуми в Британії.

    Чимало людей працювали над створенням агрегату таким, який ми використовуємо нині. Одним з них був американець Джеймс Кірбі. За основу він використав прототип Бута та створив невеликий апарат, яким могла б керувати лише одна людина.

    Які пилососи завітали у наш дім?

    Після закінчення Другої світової війни поширеність пилососів дійшла до людей з середнім достатком. І вже у 1928 році почалось виробництвом техніки з циклічною дією. Тобто тверде сміття відділялось від пилу за допомогою відцентрованої сили.

    В такому пилососі-циклоні сміття осідає на дно контейнера. Повітря минає ряд циклонів і таким чином очищується, завершується цей процес за допомогою змінного фільтра. Перевагою є відсутність мішка, тому потужність всмоктування буде незмінною. Проте сильний шум і забиття випускного фільтру неминучі.

    Також є пилососи з мішками. Плюси роботи такого пристрою в надійному та легкому використанні, а мінус – в регулярній заміні. Варто враховувати, що потужність всмоктування може знижуватись в міру заповнення мішка пилом та сміттям.

    Часи пилососів, які доставлялись додому на конях давно минули. Нині на ринку представлені пристрої на будь-який смак і розмір гаманця.
    Стандартні, миючі, парові, сепараторні, віконні, автономні роботи-пилосмоки, що оснащені камерами – вибір величезний.
    Лишається лиш обрати порохотяг, який полегшить вашу рутину, ставши незамінним помічником у прибиранні!

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!