На що при зустрічі ви звертаєте увагу найперше? На очі. А потім? На мішки під ними. Звісно, це гумор, але проблема дійсно актуальна. Особливо зараз, коли через вимкнення світла в усіх збилися природні ритми й активне життя часто починається вночі, з подачею електрики. І на ранок ми бачимо результат у вигляді набряків.
Редакція зібрала рецепти й способи, як позбутися цього естетичного дефекту, а ще дослідила причини його появи. Розібратися в темі допоміг експерт, що знає все про очі, офтальмолог медцентру “Новий Зір” Петренко Оксана Василівна.
Чому виникають набряки
Причин багато: одні пов’язані зі станом здоров’я, інші – зі способом життя.
Отже, почнемо з того, на що можемо впливати. Недосипання, вживання на ніч солоної їжі та надмір води. Хоча недостатній питний режим протягом дня дає той самий ефект. До негативних чинників віднесемо вживання алкоголю, який, з одного боку, зневоднює організм, а з іншого – збирає рідину в найпомітніших місцях. А ще жорсткі дієти, що призводять до дефіциту вітамінів, зокрема групи В.
Сон без подушки обличчям вниз є частою причиною набряків. Як і лінь змити макіяж увечері. До речі, косметика, що не підійшла вашій шкірі, також дає небажані результати. Додамо до цієї категорії стрес, який через вироблення кортизолу впливає на сольовий баланс, і тривале зависання у гаджетах, що спричиняє застійні явища та перенапруження очних м’язів.
Проте мішки під очима можуть з’являтися внаслідок змін чи проблем з організмом. Наприклад, гормональних стрибків, пов’язаних із місячним циклом. Рівень естрогену й пролактину в цей період підвищується, а прогестеронів, навпаки, знижується, що впливає на обмін рідини – її надлишок накопичується у тканинах. Або ж набряки через настання менопаузи, яка характеризується дисбалансом гормонів. Ще однією природною причиною є старіння організму, коли брак еластину й колагену призводить до втрати пружності та ослаблення тонусу шкіри навколо очей.
Захворювання так само роблять свій негативний внесок. Наприклад, сезонний нежить, проблеми зі щитоподібною залозою, нирками та печінкою, хвороби серця й судин, діабет. Якщо набряки дуже часті, це привід звернутися до лікаря й пройти відповідну діагностику.
Домашні засоби
Вже зрозуміло, що вдома можна поборотися лише з естетичним дефектом, що спричинений порушенням звичного режиму життя.
Найпоширеніші поради косметологів:
- робити примочки із міцного чаю, компреси із соком петрушки, волошкової води;
- накладати на проблемну зону патчі та маски, які зберігаються у холодильнику. Якщо таких немає, підійдуть аплікації з яєчного білка, натертої картоплі, кружечків огірка. У крайньому разі скористайтеся попередньо охолодженою ложкою чи кубиками льоду. Декому допомагає контрастне вмивання;
- змащуйте ділянку навколо очей спеціальними гелями чи кремами, у складі яких є кофеїн, екстракт зеленого чаю, рутин, декстран, есцин тощо.
Що пропонують салони краси
Якщо самотужки з набряками впоратися несила, зверніться до професіоналів. Зараз косметологи пропонують безліч послуг:
- лімфодренажний масаж;
- різні терапії – мікростумову, мезо-, SPRS, лазерну;
- ліфтинги – термо, SMAS;
- біоревіталізацію;
- контурну пластику.
Ефект підтяжки шкіри після салонних процедур залежно від методу триватиме від трьох місяців до трьох років.
Радикальні методи
Ефективним способом позбутися не лише мішків під очима, а й жирових утворень, навислої верхньої повіки, опущених куточків ока, асиметрії, зморщок є блефаропластика. Процедура настільки популярна в усьому світі, що її роблять навіть у салонах. Проте краще довіритись фахівцям, що безпосередньо працюють з очима, – офтальмохірургам. Ефект після операції зберігатиметься приблизно 10 років – все залежить від способу життя й генетики.