Як правильно доглядати за контактними лінзами

  • Контактні лінзи — одна з медичних технологій, яка дозволила мільйонам людей зняти окуляри, не втративши якості зору. Їх також використовують в терапевтичних цілях, наприклад для лікування сухості очей або їх захисту після операції. При цьому кольорові варіанти здатні змінювати забарвлення ока, кардинально впливаючи на зовнішність.

    ONIV6uhA6OjyCWN88PRvq4_bn9nSwUEZ51ZcpE6_vIRP5YGEjq8SGeCQDdBUmfOSmXM7OoLbSjcLHCKXq1cowZv3UupuelVNxKbyG20qejw5EvlAApkbDwbfrx9ezltL3woajHAmFHFQ733oVfzBhDk

    Сьогодні можна придбати різноманітні лінзи — жорсткі, м’які, гібридні, торичні, біфокальні, які відрізняються структурою та комфортом носіння. Причому на зручність також впливає правильний і своєчасний догляд.

    Чому важливо доглядати за лінзами

    Виділяють три основні причини:

    1. Запобігання інфекціям. Лінзи безпосередньо контактують зі слизовою оболонкою очей і можуть стати потенційним джерелом запалення, що призводить до кератиту та кон’юнктивіту.
    2. Підтримання комфорту. Забруднена поверхня диска нерідко спричиняє подразнення та дискомфорт, почервоніння, свербіж, відчуття стороннього тіла в оці.
    3. Чіткість зору, завдяки кришталевій чистоті лінзи. Але якщо на ній залишаться олії, бактерії та інші забрудники, то чіткість зору може знижуватися, а погляд мутніти.

    При цьому правильний догляд дає змогу максимально продовжити термін служби виробів та скоротити грошові витрати, пов’язані з частою заміною.

  • 10 рекомендацій щодо догляду та носіння

    Незалежно від виду лінз, необхідно:

    1. Мити руки перед кожним надяганням чи зніманням дисків. Для цього краще використовувати м’яке мило та проточну воду. Відтак слід ретельно висушити руки, щоб уникнути потрапляння вологи на лінзи.
    2. Знімати лінзи в тому ж порядку, наприклад, спочатку з лівого ока, потім — з правого.
    3. Очищати лінзи тільки розчином, спеціально призначеним для них, що здатен видалити різні забруднення, зокрема білок і мікроорганізми. Щоб очищення було якісним, необхідно занурити диски повністю в рідину та м’яко потерти їх кінчиками пальців.
    4. Використовувати тільки свіжий розчин, щоб усунути залишки сміття, а також уникнути повторного контакту із забруднювачами.
    5. Зберігати лінзи в контейнерах, які потрібно наповнювати чистим свіжим розчином щоразу.
    6. Носити лінзи згідно з рекомендаціями лікаря та дотримуватися рекомендованого терміну заміни. Наприклад, не можна використовувати одноразові більше ніж один день або збільшувати термін 14- чи 30-денних хоча б на добу.
    7. Знімати лінзи перед купанням у басейні або відкритих водоймах, оскільки вода може містити мікроорганізми, які є потенційними джерелами інфекції.
    8. Проводити регулярне обстеження в офтальмолога, що дозволить правильно підібрати діоптрії, зберегти якість корекції чи лікування.
    9. Не можна спати в контактних лінзах, оскільки це може підвищити ризик зараження та сухості очей.
    10. Негайно звернутися за медичною допомогою, якщо через носіння лінз виникає раптова втрата зору, спалах світла або затуманення.

    Проте такі симптоми трапляються вкрай рідко. Початковий дискомфорт, пов’язаний зі звиканням, зазвичай швидко минає, якщо лінзи були правильно підібрані, а їм забезпечено належний догляд.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!