Школа онлайн професій WIZECLUB пропонує стати зажаданим фахівцем, пройшовши курс project manager на платформі.
Навчайтеся, адже це дієва нагода спробувати й зрозуміти, а чи дійсно цікавий той напрямок, у якому хочеться працювати. Інтенсиви, семінари, курси, сертифікація – це ще й ґрунтовний підхід до випробування та розуміння власних сил та можливостей.
Левову частку успіху в будь-якій справі становить саме фахова підготовка. Початківець, який опанував теорію, завше матиме вагоміший вигляд. Базові знання дозволяють враховувати напрацювання спеціалістів, котрі залучені в цій галузі, і не припускатися безглуздих помилок на початковому етапі.
Основне завдання проєктного менеджера – впорядкувати роботу так, щоб команда вчасно реалізувала проєкт, зі змістом, який стовідсотково вдовольнить клієнта і залишитися в рамках бюджету. Тому базова навичка для проджект-менеджера – вміння досягати встановлених цілей завдяки наявним ресурсам.
Який він, проджект-менеджер?
Над розробкою будь-якого проєкту працює певна команда фахівців. У ній кожен співробітник добре знається на власній справі й звітує тільки за свої результати. А головна людина в команді – це проджект-менеджер, або менеджер проєкту, адже саме процес – сфера його відповідальності. Він контролює роботу окремих виконавців, упорядковує співпрацю між ними та з клієнтом, слідкує за термінами, прогнозує результати.
Менеджер проєкту – це лідер колективу. Він комунікабельний і завзятий, доброзичливий, але вимогливий. Гнучкість і здатність домовлятися – його неодмінні риси.
Чим займається проджект-менеджер:
Існують різноманітні моделі ведення проєктів, але загалом можна виділити п’ять етапів:
- початкова концепція: зустріч із замовником, формування та узгодження завдань, визначення вимог: яку задачу слід виконати, які сподівання та кошторис, яких термінів слід дотримуватися і чому.
- планування: на цьому етапі проджект-менеджер визначає, як і в які терміни команда виконає проєкт.
- реалізація: опрацювання завдань і безпосереднє створення проєкту; заплановані цілі розробники впроваджують у життя, а проджект-менеджер ухвалює кінцевий результат.
- контроль: менеджер проєкту перевіряє чи збігаються результати роботи з тим, що узгоджувалося із замовником. Організовує перший іспит: перевіряє чіткість та безпомилковість роботи; відповідають результати очікуванням замовника чи ні.
- фініш: проджект-менеджер передає проєкт замовнику, узгоджує та отримує фідбек.
Що має вміти проджект-менеджер і для кого цей фах
Емфатичність, взаємодія з клієнтом, вирішення конфліктних ситуацій, робота з командою: підбір потрібних фахівців, тлумачення завдань, підтримка в процесі, вчасне реагування на вигорання.
Окреслення мети, послідовності виконання роботи та обсягів завдань, уміння розподіляти першочергові напрямки – перелік софт-скілів здобувачів цього фаху.
І обов’язкові хард-скіли проджект-менеджера: володіння виробничими процесами в IT, базове знання і розуміння термінології, знання принципів і методологій створення продуктів: що таке Agile, Scrum, Kanban.
Орієнтуватися у цій галузі настільки добре, щоб коректно сформулювати цілі та задачі для команди. Вміти фрагментувати масштабні задачі.
Розумне інвестування грошей, економія часу, робота без зайвого клопоту – ось що означає фахівець з проджект-менеджменту в IT-проєктах.
Люди завжди чекають ідеальних обставин, щоб почати щось робити, як-от навчатися, займатися бізнесом чи тренуватися. Але варто усвідомити, що досконалих умов не існує. Життя швидкоплинне, а тому кожен час – саме той час, щоб зробити перший крок. Бенджамін Франклін сказав, що найкращі інвестиції – в знання. Тож постійний розвиток, збагачення своїх знань і вмінь надає конкурентну перевагу та розширює можливості.