На Прикарпатті в обласному дитячому санаторію “Ясень” ім. Митрополита Андрія Шептицького вже багато років діє кімната спелеотерапії. Сіль до приміщення лікувальної кімнати завезли у 2008 році із Саків, українського Криму, повідомляє “Галицький кореспондент”.
Дитячий санаторій “Ясень” розташований у Карпатських горах, поруч протікає річка Лімниця. Не лише чисте гірське повітря, чудові краєвиди допомагають дітям оздоровитися, а й висококваліфікований медичний персонал, який оточує турботою та увагою кожну дитину, яка приїхала сюди на лікування.
Досвідчені кардіоревматологи, гастроентерологи, педіатри-терапевти, які працюють у “Ясені”, докладають чимало зусиль, щоб діти з всієї України тут добре відпочили і оздоровилися. Про що свідчать дбайливо облаштовані спальні та навчальні корпуси, упорядкована територія і щоденна копітка робота медичного колективу під керівництвом Зіновія Васильківа.
У “Ясені” є власна соляна кімната, де застосовують спелеотерапію – окремий метод лікування і як частину комплексної терапії. Найчастіше спелеотерапію призначають хворим на бронхіальну астму в легкій і середньотяжкій атонічній, інфекційно-алергічній і змішаній формах. Допомагає перебування в так званій соляній кімнаті і пацієнтам, які хворіють на хронічний бронхіт, хронічну пневмонію, алергічний риносинусит, алергічні патології шкіри, гіпертонічною хворобою I і II – А стадії.
“Пригадую, як у 2008 році ми облаштовували кімнату спелеотерапії, – розповідає головний лікар Зіновій Васильків. Морську сіль завозила нам фірма з українського Криму, власник якої воював в Афганістані і навіть відвідав Прикарпаття, зокрема і наш санаторій. До слова, в нас також оздоровлюються діти воїнів-афганців та діти із прифронтових міст”.
Лікарі дитячого санаторію “Ясень” переконані, що штучний мікроклімат соляної кімнати комплексно оздоровлює не лише дихальні шляхи, але й стимулює імунну систему, робить організм стійкішим до безліч респіраторних хвороб.
Мар’яна ЛОКАТИР