Щороку, 31 грудня, українці дивляться новорічні привітання президентів. Цю естафету офіційних привітань Україна перейняла у Радянського Союзу.
Новорічні телезвернення президентів йшли за планом. Спочатку країну вітав Леонід Кравчук. Тоді не було суфлерів, проблемою, зізнався екс-президент, було навіть запам’ятати текст. Дублів не було — особливих меседжів перший президент не висловлював, а тост для новорічного столу можна сказати без запинки. Проте, з 10 хвилинною промовою Кравчук все таки справився. Повідомляє gazeta.ua.
Другим був Леонід Кучма, який чи не вперше почав експериментувати з антуражем – замість телестудії адміністрації — домашній затишок, онук і нетерплячий пес.
У шоу президентські привітання перетворив Ющенко. Менше говорив про політичну ситуацію. Головна ідея звернень Ющенка — президент — теж людина, у якого є сім’я і власні надії на майбутнє. Віктор Ющенко любив говорити з вулиці. Народ вітав біля Маріїнки, церкви в Закарпатті та на Софіївській площі.
У 2010-му Віктор Янукович записав новорічне звернення на фоні будівлі Адміністрації Президента на Банковій. Із декорацій — два гвардійця, що охороняють вхід, чотириметрова ялинка і червона доріжка, яку прибили цвяхами до плитки, аби Янукович не перечепився. Сюжет, за задумом режисера, був наступний: президент йде ввечері з роботи, виходить на вулицю — вхід охороняє два гвардійці. Потім гарант спускається сходами, проходить на камеру по червоній доріжці метрів десять, зупиняється біля стійки. У 2012-му Янукович вітав з новим 2013-м уже з приміщення. З новим 2014-м привітав востаннє на посту Президента України і 22 лютого покинув Україну.
У 2016 року народ України вітав п’ятий президент України Петро Порошенко.
Нагадаємо, першим новорічним привітанням було вітання по радіо 31 грудня 1935 року голови ЦВК СРСР Михайла Калініна до полярників. Ще через шість років він звернувся вже до усього народу. Після смерті Калініна новорічні звернення були перервані.
31 грудня 1953 до радянського народу звернувся Голова Президії Верховної Ради СРСР Климент Ворошилов. Через три роки, у зв’язку із “боротьбою з культом особи”, новорічне звернення до радянського народу стало безособовим — від “ЦК КПРС, Верховної Ради і Ради Міністрів”. Традицію телезвернень відкрив Леонід Брежнєв.
Вперше в історії Союзу радянський народ за декілька хвилин до опівночі привітав Леонід Брежнєв. Сталося це напередодні 1976 року. У грудні 1985 року новорічне звернення від імені держави відновив Генсек Михайло Горбачов. Зустріч 1986 і 1988 років супроводжувалася взаємним обміном новорічними телезверненнями між Союзом і США: Президент Америки Рональд Рейган вітав радянський народ, а Горбачов — американський. У грудні 1990 року Горбачов уперше і востаннє вітав людей зі святом як президент СРСР. А вже за рік із новим роком Росію привітав сатирик Михайло Задорнов.