Підприємець може бути юридичною чи фізичною особою. Щоб проводити платежі в безготівковому форматі, у будь-якому разі потрібно відкрити розрахунковий рахунок. Саме визначення цього поняття говорить про його функції:
розрахунковий рахунок – це рахунок у банку, необхідний для того, аби зберігати кошти, здійснювати розрахунки з клієнтами та контрагентами, отримувати відсотки та вносити готівку з каси.
Перевагою розрахункового рахунку є швидкий доступ до грошей у будь-який час доби. У банківській установі можна мати декілька таких рахунків. Наприклад, один відведено під конкретне цільове призначення, інший – для решти. Також рахунки можуть відрізнятися валютою.
Відкриття р/р фізичною особою – підприємцем
Клієнт банку звертається до фахівців із пакетом документів, таких як:
паспорт та РНОКПП;
свідоцтво, що підтверджує статус підприємця;
свідоцтво, в якому йдеться про те, що фізична особа сплачує єдиний податок, можна замінити випискою з держреєстру;
довідка про реєстрацію платника страхових внесків;
іноді потрібна книга обліку доходів.
У відділенні клієнта просять заповнити заявку. Також оформлюють картку, де зафіксовано зразки підписів підприємця та довірених осіб. Потрібно підписати заяву про створення рахунку та угоду про співпрацю.
Далі отримана інформація надсилається до податкової за адресою реєстрації клієнта. Згодом банківські співробітники повідомлять про успішне проведення операції.
За відкриття р/р банк може вимагати до 100 грн. Якщо оформлення здійснюється онлайн, платити за нього не потрібно. Після створення р/р важливо покласти суму, яку озвучує спеціаліст банківської установи. Найчастіше це приблизно 1000 грн.
Особливості дистанційного відкриття р/р для ФОП
Плата за онлайн-оформлення р/р відсутня. Для цього потрібно ввійти до інтернет-банкінгу установи, де підприємство обслуговуватиметься, або зареєструватися в ньому. Перейдіть до розділу, що стосується операцій із рахунками. Клацніть на вкладці «Рахунки ФОП» або «Відкриття рахунку». Система запросить підтвердження пароля, який надійде на ваш номер телефону.
В анкеті слід вказати свої дані, а також інформацію про фірму та реєстрацію в податковій інспекції. Визначтеся з валютою рахунку. Зареєструйте логін і пароль, щоб увійти до особистого кабінету підприємця. Далі ви отримаєте номер р/р.
На наступному етапі слід внести потрібну інформацію щодо підприємства, якщо ви вже ведете діяльність. Також зафіксуйте електронну скриньку, контактний телефон, адресу, за якою знаходиться банківська установа. Прикріпіть фотографію паспорта та РНОКПП за покроковою інструкцією.
Залишилося прийти до відділення, підписати угоду про оформлення р/р. Тепер можна використовувати рахунок для проведення фінансових операцій.
Для термінового відкриття р/р стане в пригоді цифровий підпис. Відмінність у тому, що у візиті до відділення немає потреби. Документи підписуються онлайн.
Джерело: Блог Moneyveo
Реклама