Як вибрати постільну білизну. На що варто звернути увагу

  • Щоб зробити дійсно вартісну покупку і насолоджуватися нею довгі роки, під час вибору якісної постільної білизни враховуйте такі параметри: якість і щільність матеріалу, розміри та комплектація постільної білизни, дизайн, колір і його поєднання з інтер’єром спальної кімнати.

    Важливо, щоб комплект не втратив своєї яскравості після першого ж прання, тому барвники в тканині повинні бути надійно закріплені, а після розкриття упаковки не повинно бути ніякого стороннього запаху.

    Вибір комплекту для сну залежить від того, кому він призначається. За інформацією наведеною на сайті le-vele – магазину постільної білизни https://le-vele.com.ua/postelnoe-bele/ існує 6 видів і комплектацій постільної білизни, серед яких кожен зможе знайти підходящий варіант. 

    64bf94fa27b5e.webp

    Основні розміри постільної білизни

    1. “Дует” або “сімейне” складається з двох наволочок, простирадла і двох підковдр шириною 1,5 м. Цей комплект підходить для пар, які не хочуть вночі боротися за ковдру.
    2. “Максі” або “king size” включає дві наволочки, широке простирадло і таку саму підковдру. Йому віддають перевагу пари, які сплять під однією ковдрою.
    3. Комплект “євро” прийшов до нас із Західної Європи. Він складається з підковдри 200×220, стандартного простирадла і двох наволочок прямокутної форми. Іноді доповнюється двома наволочками для подушок розміром 70×70.
    4. Набір “двоспальний” підходить під габарити білизни, що випускається в Росії. Він містить підковдру (зазвичай розміром 175×215), дві квадратні або прямокутні наволочки і простирадло.
    5. “Полуторний” комплект, також відомий як “полуторка”, складається з підковдри, простирадла і наволочки. Розмір підковдри становить 150 см. Цей варіант підійде для дорослих і підлітків.
    6. Дитяча постільна білизна буває “ясельною” і “півтораспальною”. Перше рекомендується для малюків до 3 років, друге – для старших дітей до 10 років. Півтораспальний комплект трохи менший за дорослий аналог.

    Основні види тканин постільної білизни

    Існують популярні тканини, що заслужили особливу довіру клієнтів, і така постільна білизна найпопулярніша у споживачів. До них належить бавовна. Це перший у списку найкращих матеріалів для текстильних комплектів. Тканина має високу повітропроникність, зносостійкість і безпечна для алергіків. Єдиний мінус бавовни – вона погано вбирає вологу, тому не підійде людям з підвищеним потовиділенням.

    Існує безліч способів плетіння бавовняних ниток, і всі вони активно використовуються у виробництві постільної білизни. Деякі з них:

    1. Бязь – матова й однорідна тканина, яка може бути більш-менш щільною. З міцної бязі виготовляють комплекти преміального сегмента.
    2. Поплін ткається з бавовняних ниток різної товщини.Цей доступний за вартістю матеріал має приємну текстуру у вигляді дрібного рубчика, практично не мнеться і легко пропускає повітря. Однак так само, як і ситцева, постільна білизна з попліну швидко втрачає свій колір.
    3. Сатин створюється шляхом складного і міцного переплетення бавовняних ниток. Сатинова білизна гладенька з легким блиском, піддається забарвленню і зберігає насиченість навіть після численних прань.
    4. Махра – приємне і шорстке на дотик полотно з коротким, щільним ворсом. Така білизна майже не мнеться і не ковзає.
    5. Фланель – ніжна і тепла тканина з легким, ледь помітним ворсом. Такий матеріал зігріє взимку і часто застосовується у виробництві дитячих комплектів білизни. Через щільність фланель досить довго сохне.
    6. Перкаль – зносостійка і довговічна тканина. З неї виготовляють як якісну постільну білизну, так і обшивку, вітрила і навіть парашути. У процесі виробництва перкалю нитки не скручують, а склеюють між собою. Постільна білизна з цього матеріалу витримує прання і не покривається ковтунами.

    Щільність тканини якісної постільної білизни

    Довговічність і зносостійкість матеріалу безпосередньо залежать від його щільності. Вітчизняні виробники постільної білизни вказують інформацію про поверхневу щільність моделі на упаковці (грами на квадратний метр). Однак цей розрахунок неточний, оскільки не враховує реальної ваги нитки. 

    Тому правильніше визначити лінійну щільність тканини за світовим стандартом (TC), що враховує кількість ниток. Чим вищий цей показник, тим якісніший і щільніший комплект перед вами. Наприклад, для бязі показник дорівнює 70 TC, а для єгипетської бавовни-сатину – 384 TC.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!