Як вибрати зошити для школи. Основні правила та рекомендації

  • Однією з перших речей, яку купують батьки, готуючи дитину до школи, є зошити. Їх вибір дуже великий. Але мало хто знає, що неякісний зошит може спричинити шкоду дитині. Тому дуже важливо зрозуміти, на що звертати увагу, купуючи це шкільне приладдя.

    Кількість аркушів

    Обираючи якісний товар для учнів молодших класів, можна придбати зошит з 12 або 24 аркушами. Для малечі цього буде достатньо. Також вони не будуть перевантажувати рюкзак.

    Для учнів старших класів варто купувати зошити з 48 або більше аркушами. Окремо виробляють тематичні зошити для школи з основних предметів (математики, фізики, хімії і т.д.).

    Щільність та якість паперу

    Щоб учням початкових класів, які лише вчаться писати, було легше це робити, важливо обирати канцтовари з міцним папером – https://germes.one/zoshiti-c624/. Рекомендована щільність має складати 55-75 г/м2. На дотик, такі листки дещо тонші за офісний папір.

    Для дітей більш старшого віку буде комфортно писати на виробі з щільністю 80 г/м2. За щільністю вони нагадують папір, що використовують для принтерів. В такому разі написане на одній стороні аркуша не буде просвічувати на інший бік.

    Перед тим, як вибрати зошит, варто його уважно оглянути. На папері не повинно бути вкраплень, ворсинок, тощо. Вони здатні псувати кулькові ручки, через що чорнило буде лягати нерівно.

    Лініювання та колір паперу

    Виробники пропонують шкільні товари з лініюванням у:

    • лінійку;
    • клітинку;
    • косу лінію.

    Колір лінування може бути фіолетовим, блакитним, сірих та зелених відтінків. Якісні товари мають чіткі лінії, що не розпливаються. Від продукції з тьмяними, змащеними лініями краще відмовитися. Вони будуть порушувати концентрацію уваги школяра, що може негативно вплинути на його успішність у навчанні. Також у якісних зошитів рядки на двох суміжних сторінках повністю співпадають.

    Що стосується кольору паперу, то варто пам’ятати, що білосніжні або занадто жовті аркуші негативно впливають на зір. Тому краще знайти такі, в яких аркуші мають колір топленого молока чи слонової кістки.

    Спосіб скріплення

    Зазвичай шкільні зошити скріплюються скріпками. Але загальні зошити з великою кількістю аркушів також можуть скріплюватися за допомогою:

    • спіралі – її недоліком називають можливість втрачати листки при зносі виробу;
    • кільця – вироби блочного типу з таким кріпленням мають перевагу в тому, що дозволяють додавати листки до блоку або міняти їх на нові.

    Обкладинка

    Для дитини, що навчається в молодших класах школи, краще обирати тонкі зошити без яскравих малюнків на обкладинці. Це допоможе зосередитися на навчанні. Хоча в школах ніхто не буде забороняти користуватися  виробом з обкладинками яскравого кольору та тематичними малюнками. Оптимальним варіантом будуть обкладинки, дизайн яких викликає лише позитивні емоції.

    Особливих вимог до дизайну обкладинок не існує. Місце для підпису може знаходитися в різних місцях (зверху, знизу, посередині). Тому батькам радять проконсультуватися з вчителем стосовно його розміщення або наявності спеціальних вимог до оформлення зошитів у вашій школі.

    Корисна інформація

    Учням старшого шкільного віку може буде корисною інформація, яку деякі виробники наносять на зворотній бік виробу. Тут можуть зображуватися математичні, фізичні, хімічні формули, таблиця множення, метрична система заходів та інше, що може знадобитися під час уроку.

    Шкільні зошити не менш важливі за ручки, олівці, альбоми для малювання та інші канцелярські товари. Тому обираючи їх, важливо користуватися наведеними правилами. А щоб довше зберігався їхній привабливий вигляд, необхідно користуватися спеціальними захисними обкладинками.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!