Клавіатуру складно назвати найважливішим компонентом ноутбука, але вона неабияк впливає на користувацький досвід. Програмування чи набір тексту, пошук інформації в інтернеті чи захоплююча гра — для всіх цих задач потрібна клавіатура. На довголіття та комфорт експлуатації пристрою впливає його конструкція та будова клавіш.
Види клавіатур
Сучасні клавіатури поділяються на декілька основних видів:
- мембранні;
- ножичні;
- механічні;
- сенсорні та проєкційні.
Компанія Apple комплектує свої тонкі ноутбуки MacBook Air моделями Magic Keyboard з Touch ID. Клавіатура має вмонтовану функцію для вводу емодзі. Кнопка Touch ID може вмикати живлення, блокувати дисплей або ж виступати в ролі сповіщувача подій. Функціональні клавіші від F1 до F12 відповідають за звук, яскравість, виклик Siri, пошук та багато інших функцій. Клавіші клавіатури виконані з використанням ножичного механізму. Тобто вони мають мембрану та спеціальний механізм, який замикає контакт при натисканні. Клавіші мають хід в 1 мм і м’яке натискання, що забезпечує комфорт під час роботи з ноутбуком.
Мембранні клавіатури найбільш поширені у ноутбуках. Обумовлено це декількома факторами:
- низька ціна;
- компактність.
У порівнянні з ножичними пристроями такі клавіатури мають менший ресурс. Адже мембрана, яка слугує підкладкою, поступово зношується і призводить до виходу клавіш з ладу. Проте виробники стверджують, що мембранні клавіатури за умови правильної експлуатації слугують користувачу більш ніж 50 років.
Кнопки механічної клавіатури обладнані пружинами та металевими контактами. Це дозволяє клавішам швидко повертатися в початкове положення. Результати досліджень показали, що кожна клавіша витримує до 60 мільйонів натискань. А за правильного використання механічні пристрої знижують навантаження на пальці під час друкування. Проте найбільшої популярності такі клавіатури набули в геймерів.
Сенсорні та проєкційні клавіатури підійдуть для тих, хто хоче виділитися. Зустрічати в ноутбуках такі види пристроїв доводиться нечасто. Сенсорні клавіатури для комп’ютерів нічим не відрізняються від мобільних версій. А проєкційні пристрої для своєї роботи потребують спеціального пристрою, який формує на пласкій поверхні зображення у вигляді клавіш. Команди до ноутбука передаються за допомогою лазера та спеціальних датчиків.
Також окремо можна виділити клавіатури з підсвічуванням. Воно може бути однотонним або ж різнобарвним. Такі пристрої мають естетичний вигляд і зручні під час роботи в темряві.
Яку краще вибрати
Вибирати тип клавіатури необхідно залежно від функцій та задач ноутбука. Для офісної роботи хорошим вибором буде ножичний або мембранний механізм. Для ігор краще підбирати лептоп з механічною клавіатурою та наявністю підсвічування. А якщо потрібно виділитися — сенсорні та проєкційні технології стануть у нагоді. Вибір типу клавіатури — це суто індивідуальна річ, яка залежить лише від побажань майбутнього власника ноутбука.