Останнім часто багато говорять про протизапальну дієту, водночас з’являється і багато дезінформації та плутанини навколо тверджень про таке харчування.
Загалом запалення відбувається, коли ваше тіло реагує на щось ненормальне. Гостре запалення, яке трапляється після травми або інфекції – це цілком нормальний процес. Ваша імунна система мобілізується, щоб знищити чужорідні збудники та очистити пошкоджену тканину, а потім спокійно повернеться у нормальний стан, повідомляє 24tv.ua
Натомість хронічне або системне запалення є хаотичним процесом, у результаті якого страждає ваше тіло. Це підсилює нездорова дієта, відсутність фізичної активності, некерований стрес та відсутність сну.
Хронічне запалення сприяє багатьом довготривалим захворюванням, включаючи серцево-судинні захворювання, діабет другого типу та рак.
Правильні дієти та здоровий спосіб життя – це найкращий варіант запобігти або зменшити хронічне запалення. Дослідження показали, що харчування, спрямоване на протизапальну дію, може знизити ризик розвитку хронічних захворювань, а також сприяти здоров’ю кишечника та мозку, уповільнити старіння шкіри.
Що їсти для зменшення запалення
Жирна риба, оливкова олія, авокадо, горіхи та насіння
Лосось є лідером у виборі дієтологів завдяки омега-3, але сардини, скумбрія, анчоуси та форель – це ще один хороший варіант. Спробуйте з’їсти принаймні дві рибні страви на тиждень.
Грецькі горіхи та мигдаль також мають протизапальний ефект. Оливкова олія – ключова складова середземноморської дієти – має високий вміст антиоксидантів, а також здорові мононенасичені жири.
Фрукти та овочі
Листяна зелень ще одна складова протизапальної дієти. Найкращим вибором буде: капуста, шпинат, броколі, брюссельська та цвітна капуста. Часник і цибуля також в команді корисних продуктів.
Щодо фруктів та ягід, то найсильніший вплив на запалення мають терпкі вишні та апельсини.
Бобові
Цільнозернові продукти, боби, горох і сочевиця мають високий вміст клітковини та магнію, що допомагає зменшити запалення.
Експерти радять звернути увагу на такі цільнозернові як овес, кіноа та коричневий рис.
Яку їжу уникати
Цукор і рафіновані зерна (біла мука)
Продукти харчування та напої з високим вмістом цукру та білого борошна можуть збільшити рівень цукру в крові, що призводить до запалення.
Менш здорові жири з червоного м’яса та смаженої їжі
Надлишок насичених жирів, які є у тваринних продуктах, пальмових оліях та кокосовій, може збільшити запалення. Смажені продукти також містять високий рівень речовин, які ведуть до загострень.