Не існує ніяких стандартних відповідей на таке актуальне питання — про вигідне будівництво. В поточному році продовжують будувати з різних матеріалів і за технологіями з усіх епох.
В суспільстві навряд чи переважає думка, що треба відмовлятися від цегли, деревини, бетону, цементних і керамічних блоків. Більшість будинків кількох останніх десятиліть збудовані за традиційною технологією. Цегляні споруди стоять скрізь, тому що багато прихильників цього міцного матеріалу.
Але неухильно розповсюджуються і нові методи будівництва, зокрема каркасні будинки від канадських винахідників. Їх будують з середини минулого століття — спочатку в США та Канаді, а згодом по території Європи, де помірний або холодний клімат.
В основі технології — так звані СІП-панелі — тришарові вироби для стін і перекриттів між поверхами й на дахах.
Як обирати проєкти і технології?
Метою кожного покупця є завжди важливе питання: скільки коштує і чи варте воно тієї ціни? Щоб визначитися з обранням варіанту придбання або забудови нерухомості, треба порівнювати властивості і переваги різних методів будівництва.
Наочний показник — це ціна квадратного метру на ринку продажів нерухомості. Собівартість зведення для покупця не має значення; дешеві в виробництві об’єкти можуть коштувати дорого, бо мають високий попит при недостатній пропозиції.
На ціну впливає споживча якість, а виробник має маркетингові і економічні служби, що визначають цінову політику підприємства. Покупець і собі намагається передбачити користь, надійність придбаного майна і його спроможність до тривалої служби.
Думки, що можуть стати у нагоді для тих, хто планує придбати будинок, або замовити будівництво:
- загальна сума не повинна викликами нервове напруження, оскільки в ній закладено кілька важливих складових — площа і об’єм споруди, кількість поверхів, кімнат, архітектурна цінність, якість матеріалів і робіт;
- серед всіх технологій варто обирати не по вазі будматеріалів, бо цегла, натуральне каміння і бетон не є синонімом якості, краси і користі;
- варто звертати увагу на здатність стін утримувати тепло в приміщеннях, адже дуже міцний бетон погано зберігає нагрітий мікроклімат;
- каркасне будівництво приходить на заміну архаїчних і застарілих технологій, бо такі будинки швидко обігріваються і добре утримують тепле повітря, а витрати електроенергії – мінімізовані;
- від темпу в будівництві залежить кошторис, бо швидко виконані роботи економлять замовнику кошти на оптимізації оплати праці;
- СІП-панельні будинки в повній готовності до заселення мають вартість близько 400 доларів за квадратний метр. Міські квартири в багатоповерхових будинках продають дорожче, а ціна може бути вищою за 1000 американських грошей. В приватному житловому секторі спостерігається тенденція до здорожчання цегляних і блочних будинків.
За всіма параметрам СІП-панельний будинок є виграшним варіантом в купівлі готового об’єкту, чи в замовленні у будівельної організації.