Йдеться і про заборону експорту хімічних речовин, що використовуються у виробництві ракет.
Після відмови Росії від 30-денного припинення вогню на фронті, в Євросоюзі розглядають повномасштабне торгівельне ембарго проти Росії, як один з варіантів тиску на Москву. Про це повідомляє Politico, передає “Суспільне”.
Видання зазначає, що 16 травня, країни ЄС та їхні сусіди, серед яких Україна та Британія, збирають в Албанії на шостий саміт Європейської політичної спільноти (ЄПС).
Європейські дипломати повідомили, що після того, як Володимир Путін проігнорував заклики до 30-денного припинення вогню в Україні, лідери ЄС та Великої Британії шукають способи завдати нищівного удару по російській економіці, який би перевершив будь-який попередній раунд санкцій.
План, який обговорюється, надихається пропозицією республіканця Ліндсі Грема, який запропонував накласти 500% мита на російський експорт, якщо Путін не припинить війну проти України. Останніми днями венатор спілкувався з європейськими колегами, зокрема з міністром закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро.
Потенційні заходи проти Москви можуть включати тарифи на російський експорт або ж повне торгівельне ембарго.
За словами двох дипломатів, попри сумніви деяких європейців в тому, що Грему вдасться здобути підтримку Трампа в питанні санкційних обмежень проти Росії, прихильники України можуть просунути власний “мегапакет” без участі США.
14 травня посли ЄС схвалили 17-й пакет санкцій проти Росії. Остаточно ухвалити санкції має Рада ЄС 20 травня.
Як повідомив Суспільному дипломат ЄС, у пакеті передбачений ще сильніший удар по тіньовому флоту Росії (майже 200 кораблів, включаючи нафтові танкери), ще додано близько 30 фірм, причетних до ухилення від санкцій, зокрема, у сфері товарів подвійного призначення, зіткнуться з новими торговельними обмеженнями.
А також йдеться про додаткові 75 індивідуальних санкцій проти осіб і компаній, пов’язаних з оборонно-промисловим комплексом.
Як пояснив дипломат, створено правову основу для санкцій проти флоту, який знищує під водою кабелі, або сервери. Також передбачена нова правова база для пропагандистських засобів масової інформації. До санкційного списку внесено понад 20 юридичних та фізичних осіб, які поширюють дезінформацію.
Також запровадили санкції проти суддів, прокурорів, причетних до справ Навального і Кара-Мурзи (20 осіб).
Також читайте: Путін має заплатити ціну за відмову припинити війну в Україні, – Стармер
