Транзит припинився 1 січня 2025 року.
Європейська комісія відстежує наслідки завершення транзиту російського газу територією України. Про це повідомила на брифінгу речниця Європейської комісії з питань енергетики, клімату, навколишнього середовища Анна-Кайса Ітконен, передає кореспондентка Суспільного.
“Те, що робила і продовжує робити ЄК щодо закінчення терміну дії транзитної угоди — це підтримувати зв’язок з найбільш постраждалими країнами-членами ЄС, а також з Україною і, звичайно, з Молдовою. Ми робимо це, щоб підготуватися і відстежувати наслідки закінчення транзитної угоди, а також забезпечити стабільне постачання для всіх”, – наголосила речниця ЄК.
За словами Ітконен, це зв’язок відбувається на технічному та політичному рівнях “з усіма зацікавленими сторонами”.
“Наші дискусії з нашими партнерами, з нашими країнами-членами, із зацікавленими сторонами, із зацікавленими країнами стосуються не лише газу, вони стосуються енергетики більш глобально, і ми хочемо переконатися, що ми провели таку хорошу і ретельну підготовчу роботу, щоб бути готовими до завершення дії транзитної угоди, що ця робота не закінчиться за одну ніч, коли угода припинила свою дію”, — сказала вона.
Водночас речниця ЄК зазначила, що щодо поставок скрапленого природного газу були певні “коливання в імпорті” до держав-членів Європейського Союзу, проте блок підготувався до закінчення контракту між українським “Нафтогазом і російським “Газпромом”.
“Ми продовжимо працювати з державами-членами ЄС і країнами регіону, а також розробимо дорожню карту, щоб повністю позбутися російського викопного палива, тому все це потрібно розглядати в глобальному контексті”, — додала речниця ЄК.
Також читайте: Україна припинила транзит російського газу