• Їх має подивитися кожен українець: фільми про Голодомор та його наслідки

  • З ними ви краще пізнаєте нашу історію.

    25 листопада в Україні вшановують День пам’яті жертв Голодоморів. Зараз, як і тоді, українці продовжують боротися за свободу, передає “24 Канал”.

    “Це добірка знакових фільмів, які має побачити кожен. З ними ви краще пізнаєте нашу історію. Ми маємо пам’ятати про тих, хто загинув від рук ворога. І зараз у нас є шанс назавжди зупинити країну-агресорку, яка століттями знищувала український народ”, – пише видання.

    Голод-33, 1991

    Цю екранізацію “Жовтого князя” Василя Барки режисер Олесь Янчук зняв, не боячись санкцій з боку радянської влади, яка постійно придушувала український народ.

    Сюжет розвивається навколо життя простих українців, які попри врожайні роки, переживали страшний голод. У людей не залишилося абсолютно нічого. Щоб вижити, довелося їсти мишей, бур’яни, доходило навіть до канібалізму. І навіть так вижити вдалося далеко не всім. У цьому фільмі ви побачите історію простої української родини, яка сповна відчула на собі Голодомор.

    “Голод-33”: дивіться фільм онлайн

    “Голодомор. Забутий геноцид”, 2014

    Цей документальний фільм зняла французька режисерка Бенедикт Бане, яка стала патріоткою України. У стрічці показані розповіді людей, які пережили Голодомор. Також є інтерв’ю з українськими дослідниками та політиками, архівні документи та кадри радянської кінохроніки. Кожен з них точно не залишить байдужим жодного глядача.

    “Голодомор. Забутий геноцид” – це особисті історії жертв тих страшних голодних років, таємниці, що замовчувалися десятиліттями.

    “Голодомор. Забутий геноцид”: дивіться онлайн трейлер фільму

    “Гіркі жнива”, 2017

    Це перший масштабний англомовний фільм про Голодомор в Україні. Стрічка заснована на реальних подіях. У центрі сюжету – велике кохання, яке не зміг зруйнувати навіть страшний голод.

    Режисер Джордж Менделюк цим фільмом прагнув показати, що непереборна воля до життя та дух боротьби сильніші за все. Через голодний 1933 рік життя двох закоханих назавжди змінюється, вони стають жертвами сталінських репресій. Однак ті почуття, які є між ними, ніщо не здатне погасити.

    “Гіркі жнива”: дивіться онлайн трейлер фільму

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    За кілька кроків до Великодня

    Для мене очікування Великодня проступає особливо чітко та ясно, коли з’являється афішка, що от-от відчинить свої двері виставка «Великодня». Величне християнське свято, про яке митці говорять у живописі, малярстві, скульптурі, різьбі по дереву, у ювелірних прикрасах, одязі, і звісно ж, у писанках. Іконописні сюжети та світські, сакральні та побутові, пейзажі, натюрморти, портрети… Метал, кераміка, дерево…

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: як я навчилася кермувати не лише авто, а й своїм страхом

    Чергова моя поїздка до чоловіка виявилася чи не найважчою. Мені вперше самостійно довелося їхати за кермом майже 500 км. Я зважилася на цей крок, бо розумію, що ще не скоро закінчаться наші з Вовою фронтові побачення. Водіння як крок до свободи Коли я 9 років тому пішла вчитися, щоб отримати водійське посвідчення, то й уявити

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного