Її син-третьокласник каже, що росте в прекрасній сім’ї, пишається своєю мамою і хоче стати фотографом, аби поїхати в Африку знимкувати диких тварин. А ще за літо хлопчина так і не вивчив табличку множення. Однак матуся на це не зважає, бо й сама і досі не знає її цілковито напам’ять. Вона переконана, що це не біда, бо кожен має розвивати в собі те, що йому дійсно цікаво.
Ось Юлі, наприклад, до душі непроста наука з чудернацькою назвою – нейролінгвістичне програмування (НЛП). Дівчина опанувала її кілька років тому, пройшла спеціальне навчання в Києві та на Кіпрі. За допомогою здобутих знань кардинально змінила себе і власне життя, допомогла багатьом людям і тепер проводить тренінги «НЛП для мам» не лише в Івано-Франківську, а й по всій Україні.
Що воно таке – НЛП? Хтось каже, що це напрямок у психології, хтось вважає НЛП психотехнологією, додаючи при цьому слово «маніпулятивна», для когось НЛП – це тренінги особистісного розвитку. Дехто називає НЛП моделюванням геніальності. Простіше кажучи, моделювання успішних навичок успішних людей. Адже серед нас багато тих, які вміють щось дуже добре робити: ставити цілі і досягати їх, створювати успішні бізнес-проекти, швидко знаходити спільну мову з людьми, керувати своїми станами, лікувати тощо. НЛП дає можливість розвивати ці навички і навчати інших людей. За довгі роки роботи накопичено безліч успішних моделей у різних сферах: бізнес, спорт, психотерапія, спілкування. У НЛП є багато простих технік, що забезпечують швидкі зміни за найкоротший термін. Той результат, якого психолог може досягнути після 10 сеансів спілкування з людиною, НЛП здатне отримати всього за 40 хвилин.
«НЛП – це методики, за допомогою яких програмується мозок людини, – пояснює Юля. – Більшість навіть не усвідомлює – все, що ми говоримо, особливо мами своїм дітям, є прямим вбудовуванням у підсвідомість. Саме там формуються ті чи інші життєві програми (сценарії), за якими людина потім живе. Часто буває так, що з людиною постійно трапляється одна й та ж ситуація. І це не фатум чи якесь прокляття. Просто у неї в підсвідомості закладений відповідний життєвий сценарій. За допомогою НЛП можна змінювати ці сценарії».
Юля Карєва переїхала в Івано-Франківськ не так давно, вона родом із Миколаєва, певний час жила у столиці. В Києві досить популярні тренінги з НЛП, більшість киян мають бодай якесь уявлення, про що йдеться. А ось в Івано-Франківську, як розповідає Юля, ця ніша не зайнята – місцеві зазвичай не знають про НЛП, дехто колись щось чув краєм вуха, але не більше. Саме тому дівчина вирішила виправити цю ситуацію і поділитися своїми знаннями з іванофранківцями. Як правило, орієнтується на матусь, але до участі в тренінгах запрошує всіх жінок. Адже, як переконує Юля, техніки НЛП здатні допомогти в будь-якій сфері життя: знайти другу половинку, позбутися негативних життєвих сценаріїв і навіть фобій, які роками не давали спокою, налагодити сімейні стосунки, виховати щасливих дітей, стимулювати кар’єрний ріст, розвинути таланти і зрештою цілковито пізнати себе.
НЛП-майстер може, лише глянувши на обличчя жінки, дізнатися її базову емоцію, яка переважає в панянки. Всього базових емоцій є сім: гнів, страх, здивування, радість, зневага, смуток, відраза. Як це працює? Наприклад, якщо базовою емоцією є гнів, то жінці варто розвиватися в професійному плані, адже для цього вона володіє потужною внутрішньою енергією. Якщо ж така панянка буде лише сидіти вдома, варити їсти і доглядати дітей, то з часом «випорпає» мозок не лише своєму чоловікові та дітлахам, але й себе морально занапастить.
Юля переконує, що кожна людина, яка трапляється на нашому життєвому шляху, слугує вчителем, а також нашим віддзеркаленням. Все робиться для однієї мети – аби людина це усвідомила, попрацювала над своїми слабкими сторонами і змінилася на краще. Наприклад, якщо вас дуже дратують ліниві люди, то ця риса притаманна і вам, можливо, ви просто не хочете цього визнавати чи побачити. Таким чином життя робить підказки, в якому напрямку треба удосконалюватися.
«Якщо в собі вміло покопатися, – посміхається Юля Карєва, – то можна стільки всього цікавого дізнатися!»
Наталя МОСТОВА