На останньому виконкомі затвердили чергові виплати для захисників.
З 1 січня допомога військовим на спорядження буде складати 50 000 гривень. Про це на своїй сторінці повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
“Поспілкувались, обговорити питання, які турбують представників громадськості. Допомога війську – це наша спільна робота! Наша безкомпромісна позиція і єдина ціль”, – підкреслив очільник міста.
Виплати отримають:
– 149 учасників бойових дій отримають по 20 000 гривень на спорядження. Від початку року таку допомогу вже отримали 2968 бійців на загальну суму 59 340 000 гривень на спорядження.
– 11 членів сімей загиблих та зниклих безвісти осіб отримають виплати на суму 850 000 гривень. Від початку року вже отримали 235 осіб з сімей загиблих та зниклих безвісти на суму 17 983 334 гривні.
– 23 захисники та захисниці, які захищають Україну наразі або отримали інвалідність чи були поранені до роковин повномасштабного вторгнення отримають по 20 тисяч гривень. Загальна сума виплат 460 000 гривень. Від початку року 859 захисників вже отримали виплати на загальну суму 17 180 000 гривень.
– 18 осіб з сімей загиблих та зниклих безвісти отримають щомісячні виплати у розмірі прожиткового мінімуму. Від початку року вже 362 особи з сімей загиблих та зниклих безвісти отримали ці виплати.
Виділили допомоги для 23 захисників, які наразі беруть безпосередню участь у бойових діях, але не мають статусу учасника бойових дій та не користуються пільгами з оплати житлово-комунальних послуг у розмірі 3 000 гривень. Бійці отримають 2 964 000 гривень. Від початку року таку виплату вже отримали 988 військовослужбовців без статусу УБД на загальну суму 2 964 000 гривень.
9 поранених бійців отримають по 10 000 гривень на лікування.
Від початку року 411 поранених бійців вже отримали на лікування на суму 4 020 000 гривень.
Затвердили допомогу й для 23 учасників АТО/ООС або членів родин загиблих захисників на лікування на суму 760 000 гривень (за рішенням координаційного комітету).
Виплати у розмірі 50 000 гривень отримають діти військовослужбовців, які народились в міському пологовому.
На виконкомі обговорили також допомоги військовим частинам та реагування на запити воїнів. Нещодавно оголосили тендер на придбання першої партії FPV дронів – 500 штук.
Я недостатньо роблю. Хтось робить більше, ніж я. Та що я там допомагаю, це мало. Мій чоловік не воює і я відчуваю себе винною. Те, що я роблю – це ніщо в порівнянні з тим, що роблять інші. Скільки таких та схожих фраз мені доводиться чути й читати від людей, які допомагають військовим. Та коли
Здається, до Івано-Франківська поволі наближається відчуття Різдва. Бо ходиш між отими вогниками, штучними гілками, величезними псевдопряничними чоловічками і не розумієш, чому оте все має викликати у тебе відчуття радости та магії Різдва. У часи війни воно все швидше викликає роздратування і нерозуміння: нащо? Але добре, що є митці, які знають і відчувають, що справжнє Різдво
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного