В Україні кожна п’ята дитина у віці від 13 до 15 років курить е-сигарети.
З 11 липня 2023 року в Україні починає діяти повна заборона реклами айкосів та електронних сигарет, рідин і контейнерів до них.
Також з 11 липня 2023 року в Україні більше не вироблятимуть для внутрішнього ринку ароматизовані сигарети та рідини до е-сигарет зі смаками. Ароматизатори не можна додавати у будь-який з компонентів виробу, як-от фільтр, папір, пакування, капсула т. ін. Винятком є виробництво подібних товарів на експорт, повідомляє Держпродспоживслужба.
Ще рік продавці мають право розпродавати залишки, тому поступово, але не пізніше, ніж через рік ароматизовані сигарети або рідини до е-сигарет зі смаками повністю зникнуть з продажу. З 11 липня 2024 року в Україні буде повністю заборонений продаж цих товарів.
Такі нововведення передбачені Законом №1978-ІХ та покликані захистити здоров’я дітей, уберегти їх від початку куріння та зменшити поширеність куріння серед молоді.
Разом з рекламою забороняється стимулювання продажів е-сигарет, рідин до них та пристроїв для нагрівання тютюну: їхні виробники не зможуть бути спонсорами жодних заходів чи спільнот. Забороняється безоплатна роздача та обмін таких виробів, адже такі дії мають на меті покращення пізнаваності брендів. Не можна продавати електронні пристрої для куріння у наборах з іншими товарами. Реклама під час розважальних заходів, на транспорті, в інтернеті тепер також поза законом.
Порушення вимог закону каратимуть штрафом 30 тисяч гривень за кожен факт реклами на окремому рекламному носії або кожний окремий захід з метою стимулювання продажу. У разі повторного порушення протягом року – штраф сягатиме 50 тисяч гривень.
Щодо продажу ароматизованих сигарет або рідин до е-сигарет зі смаками, то через рік штраф за це становитиме 20 тисяч гривень. Контроль щодо дотримання заборони реклами та правил маркування тютюнових виробів покладено на Держпродспоживслужбу. Повідомити про порушення може кожен за допомогою електронної форми.
Нагадаємо, щорічно від хвороб, спричинених курінням в Україні помирає близько 130 тисяч осіб. У світових масштабах цифра сягає восьми мільйонів. Крім того, варто пам’ятати, що транснаціональні тютюнові корпорації, безпосередньо допомагають країні-агресору продовжувати війну.
За 2022 рік разом тютюнові компанії-колаборанти (Philip Morris, Japan Tobacco International та British American Tobacco) сплатили у військовий бюджет країни-агресора 19,5 мільярда доларів США. За ці кошти ворог може виробити близько 19 500 ракет «Калібр», якими обстрілюють міста України або зібрати 6 500 танків Т-72.
До теми: На Прикарпатті податківці зареєстрували 10 тисяч касових апаратів