Він розповів, що рання реабілітація в післяопераційному періоді проводиться у військово-медичних клінічних центрах.
— Три спеціалізовані відділення — це санаторне відділення військово-медичного клінічного центру у Вінниці, госпіталь в місті Ірпінь, і це спеціалізоване відділення для лікування нейротравм, яке створено у Львові, — повідомив полковник медичної служби Всеволод Стеблюк і додав, що ці установи були створені практично «з нуля» з використанням передового досвіду країн НАТО та за допомогою наших партнерів.
— Сьогодні там впроваджені найбільш сучасні методики, які є у світі. Й загалом наша система реабілітації перебуває в постійному розвитку, — зазначив він.
Також на сьогодні створені відділення психологічної реабілітації в дев’яти лікувально-профілактичних закладах — військово-медичних клінічних центрах та центрах санаторно-реабілітаційного лікування.
— Введено 35 посад психологів, які тісно співпрацюють з такою громадською організацією як «психологічна кризова служба». Підписаний відповідний Меморандум, для наших психологів проводяться навчання із залученням закордонних фахівців, — повідомив полковник медичної служби Всеволод Стеблюк.
Також відкрито відділення психоневрологічної реабілітації у госпіталі м Старокостянтинів, та завтра відбудеться відкриття відділення психосоматичної патології у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону у Львові.
— Загалом наша реабілітаційна система цілком спроможна надавати будь-які види допомоги і десятки-сотні військовослужбовців, які пройшли реабілітацію та відновилися, є свідченням цьому. Реабілітація в Міноборони є на сьогодні однією з кращих в Україні, — підкреслив полковник медичної служби Всеволод Стеблюк.
Нагадаємо, що на Прикарпатті понад 10 млн гривень виділено на соціальні програми для військових.