Сьогодні, 5 лютого, близько 200 працівників Бурштинської ТЕС перекрили частину траси Львів-Івано-Франківськ з вимогами підвищити їм заробітну плату. Це вже друга схожа акція бурштинських енергетиків. Проте, якщо попередня мала суто економічні вимоги, нинішня супроводжувалася політичними гаслами і підтримкою політиків.
Уперше акція з вимогами підняття зарплати працівниками Бурштинської ТЕС проведена у листопаді минулого року. Тоді на цілу годину, з 14 до 15, рух транспорту на трасі між двома обласними центрами був повністю паралізований. Неодноразово виникали конфлікти, один з них ледь не закінчився бійкою. Цього разу мітингувальники врахували попередній досвід і помилки, тож рух перекривали на кілька хвилин, пропускали машини і знову перекривали трасу. Під дощем із політичними гаслами, плакатами і прапорами “Народного контролю” люди переходили через дорогу, а потім знову розміщувалися вздовж тротуару, пропускаючи колони машин.
Щоправда водії обурювалися таким діям, наголошували на необхідності сідати за стіл переговорів. Володимир Рик, начальник виробничо-технічного відділу Бурштинської ТЕС зауважує, що втручання у ситуацію третіх сторін є неприпустимим, і це однозначно не піде на користь. «Взагалі не пам’ятаю, щоб у нашій державі якісь політичні заохочення чи будь-які політичні зовнішні акції вплинули на покращення ситуації. Ситуація повинна вирішитись у внутрішньому полі, без всіляких політичних провокаторів. Люди розуміють, що політики на таких акціях хочуть тільки собі бонуси заробити. А навіщо цим погіршувати ситуацію для нас? Вже ж приїжджали представники керівництва компанії, був заступник директора бізнес-блоку, очевидно, що людей керівництво почуло і невдовзі конфлікт буде вирішено», — наголошує Рик.
Головне, аби ззовні ситуацію ніхто не підігрівав і не розхитував її, вважають на станції. Андрій Шувар, директор ДТЕК Бурштинська ТЕС, зауважує, що ДТЕК Бурштинська ТЕС є одним з найуспішніших підприємств не лише в Івано-Франківської області, а загалом по всій Україні, постачає електроенергією на увесь західний регіон, а це приблизно три мільйони жителів. «За минулий рік ми сплатили 408 мільйонів, не враховуючи екологічного податку. По зарплаті заборгованості у нас немає жодної копійки навіть при тому, що Енергоринок нам винен 2,5 мільярди за вже вироблену та відпущену електроенергію», — зауважує керівник.
Середня зарплата на Бурштинській ТЕС нині складає 9500 грн. За даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області розмір середньомісячної номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій становив 4202 грн; у грудні 2016р. – 4993 грн. За минуле півріччя на станції було встановлено ряд доплат, в тому числі за інтенсивність, за маневреність, виплата святкових та інші. А ще тут діє програма сімейного та дитячого оздоровлення. Щороку понад 600 дітей працівників підприємства проводять літні канікули в дитячому лікувально-оздоровчому комплексі “Сокіл”. На це виділяється понад 3 мільйони гривень. Окрім того, впродовж року, співробітники ДТЕК Бурштинської ТЕС та їхні сім’ї мають можливість відпочити в горах Карпатах на базі відпочинку «Легенда» поблизу м. Яремча.