Найбільшу кількість випадків незаконного перетину кордону фіксують на кордоні України з Румунією й Молдовою.
У січні цього року кількість спроб нелегального перетину українського кордону зменшилася порівняно з липнем 2024 року майже вдвічі.
«На щастя, починаючи з липня місяця минулого року, тенденція йде до зменшення спроб незаконного перетину кордону… Якщо порівняти січень із липнем минулого року, то зменшення аж на 45%», − розповів речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко.
Він зауважив, що спроби незаконного перетину продовжуються щодня, втім кількість охочих зменшилася.
Найбільшу кількість випадків незаконного перетину кордону поза межами пунктів пропуску фіксують на кордоні України з Румунією й Молдовою. На кордоні з Угорщиною і Словаччиною таких випадків менше, а на кордоні з Польщею − найменша кількість.
Водночас на пунктах пропуску найбільше спроб незаконного перетину зафіксували на кордоні з Польщею, де найбільший пасажиропотік.
За даними ДПСУ, зазвичай люди вдаються до послуг осіб, які організовують злочинні схеми і часто наражають на охочих перетнути кордон на небезпеку. У січні цього року вдалося викрити близько 40 таких груп, а від початку повномасштабного російського вторгнення – понад 760.
Нагадаємо, нещодавно аби швидко та комфортно дістатися до прикордоння, «туристична група» у складі трьох чоловіків найняла мешканця Чернівецької області, який мав перевезти їх на власній автівці. Для зупинки транспортного засобу прикордонному наряду довелось здійснити кілька попереджувальних пострілів.