Замок від крадіжки не вбереже

  • Днями помешкання жительки Івано-Франківська Оксани Даниш пограбували. З квартири винесли лише коштовності. Решта цінних речей, зокрема електротехніку, залишили. Злочинці майстерно підібрали ключі і замкнули за собою двері. Наразі триває слідство, проте потерпіла більше не почувається безпечно у своїй оселі.

    Неприємності, що тривають

    Двері помешкання, де проживає пані Оксана з родиною, були зачинені на два замки. 8 червня злочинці проникли всередину, не зламуючи дверей. При цьому не взяли ні мобільні телефони, ні планшет, ні цифровий фотоапарат, ні ноутбук.

    «Шукали гроші – у квартирі все було переставлено. Але грошей не було ні копійки. Тож знайшли лише мої прикраси. Забрали навіть срібні, зовсім дешеві. А ще п’ять ювілейних монет до «Євро-2012», гривневих, про існування яких ми вже самі забули. Знайшла порожню коробочку», – розповідає жінка.

    Після цього злодії замкнули за собою двері запасними ключами, які знайшли в шухляді.

    «Якби не переставлені стільці, я б і не помітила пропажі, а у грабіжників тепер були б мої ключі. Я одразу замінила обидва замки. Втрата прикрас мене сильно не бентежить – були в житті втрати набагато важчі. Але я більше не відчуваю себе безпечно не тільки на вулиці, але й вдома. Тим більше, що маю малолітнього сина. Найперше, що зроблю – поставлю сигналізацію і здаватиму квартиру під охорону», – продовжує постраждала.

    Про те, що трапилося, жінка повідомила на своїй сторінці у соцмережі, щоб застерегти інших від схожих випадків.

    «Не встигла я написати про пограбування, як аферисти не забарилися із дзвінком. Пропонували повернути мені вкрадені коштовності за грошову винагороду. Дзвінок був на другий день після крадіжки. Я думаю, що то шахраї прочитали пост і вирішили мене «натягнути» на грошi, а ніякого вкраденого золота у них нема. Телефон, скоріш за все, взяли в профілі», – припускає пані Оксана.

    Наразі вона видалила всю особисту інформацію зі сторінки в соцмережі – фотографії, контактні дані, пост про пограбування. І написала заяву в поліцію, хоча й не надто вірить в те, що щось із вкраденого можна буде повернути.

    Та це не єдиний прикрий інцидент, що трапився з жінкою та її родиною впродовж останнього часу. «За останніх кілька місяців у мене виманили 10 тис. гривень шляхом зняття з кредитної картки, витягли в маршрутці косметичку з усіма документами, прийнявши її за гаманець, двічі пограбували наш автомобіль», – додає вона.

    13453426_897487170374190_267383741_o

    Подбайте про власну безпеку

    Як повідомила речник ГУНП в Івано-Франківській області Мирослава Белдик,  слідчим підрозділом відкрито кримінальну справу за ст. 185 ч. 3 Кримінального кодексу України. Наразі минуло замало часу від моменту пограбування, щоб робити висновки, чи були встановлені винні особи.

    У поліції попереджають, що основна мета зловмисників – коштовності і гроші. Надійні двері, пластикові вікна не стануть на заваді людині, яка має намір здійснити злочин. Літо – пора відпусток, тому краще подбати про заходи безпеки щодо власного майна.

  • Щоб зменшити ризик проникнення сторонніх у власну оселю, варто встановити металеві двері. На них краще вмонтувати декілька надійних замків, серцевина яких не має виступати за межі замка. У приватному будинку чи на першому поверсі багатоповерхівки слід встановити ґрати. У жодному разі не варто залишати відкритими кватирки чи вікна. Якщо період відсутності тривалий, варто подумати про сигналізацію. Крім того, можна попросити друзів, родичів чи сусідів доглянути за житлом на період відсутності.

    Людина, яка пережила пограбування чи інші неприємні ситуації, здебільшого не почуває себе у безпеці. Психолог Наталія Чаплинська зауважує, що страх, який виникає в таких ситуаціях, спонукає бути уважнішим. Це спосіб захистити себе, елемент самозахисту, страх – це боротьба за життя. Якщо людина перестала бути уважною, певні речі можуть підштовхувати її бути обачнішою. При цьому необхідно вчитися довіряти не всім, інформацію перевіряти, аналізувати все.

    «Люди, які понесли певні втрати, можуть себе втішити тим, що вони особисто не постраждали – втрачені лише матеріальні речі. Для цього дуже доречна єврейська приказка: дякуй Богові, що забрав грошима. Крім того, слід уважно поспостерігати за своїм оточенням. Підозрювати всіх не треба, але якщо є людина, якій ви не довіряєте, краще придивитися до неї, її поведінки», – радить  фахівець.

    Працюючи багато років експертом з кримінальних справ, Наталія Чаплинська з власного досвіду зазначає, що часто у крадіжках, пограбуваннях брали участь настільки близькі люди, що й запідозрити їх було важко.

    У будь-якому випадку варто себе убезпечувати від страхів, негативних емоцій, щоб не проживати пережите знову і знову. Слід самому дбати про власну безпеку або уникати чинників, які викликають спогади про небезпечну ситуацію, що трапилася раніше, додає психолог. У складних ситуаціях краще, щоб поряд була людина, якій постраждалий довіряє.

    «Необхідно поряд мати близьких людей, щоб з ними спілкуватися, обговорювати свої емоції, адже не кожному можна довірити сокровенні думки чи переживання», – каже Чаплинська.

    Універсальних порад з особистого захисту в складних ситуаціях немає, зауважує психолог Світлана Семанів. Кожна людина переживає їх по-різному:   одна – легко (відпустила ситуацію, зробила висновки і пішла далі), інша – важко, що може проявлятися у порушенні сну, іноді формуванні фобій. Коли людина на власні очі бачить винного у злочині, тоді легше переживає ситуацію. Попри все, після виникнення непередбачуваних негативних випадків має пройти час. У перші дні людина знову переживає те, що трапилося, їй можуть снитися сни з цими ж подіями.

    «У таких ситуаціях необхідно більше бувати в оточенні друзів, людей, яким ви довіряєте. На період після пригоди поряд має бути близька людина. Якщо драматичні події відбуваються часто, це може свідчити про певний «збій». У таких випадках краще звернутися до психолога», – зазначає фахівець.

    Ірина ФЕДОЛЯК

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!