В умовах нестабільної економічної ситуації в нашій країні часто виникає питання, як вберегти свої заощадження від інфляції. Багато хто хоче змусити гроші працювати на себе, щоб отримати пасивний дохід і достойний рівень життя. Досягти поставлених цілей можна за допомогою інвестування, яке стає все популярнішим. Навіть новачок і людина з невеликим капіталом можуть вести торги на біржі, адже поріг входу мінімальний. Проте без розуміння ринку результат може бути абсолютно випадковим.
Як підвищити свою фінансову грамотність
Щоб здобути фундаментальні знання, зрозуміти, як аналізувати ринок та правильно побудувати стратегію залежно від ситуації, потрібно пройти спеціальні курси. Навчання трейдингу — це перше, що повинен зробити кожен, хто планує заробляти на фондовій біржі. Тільки маючи певний багаж знань та навичок, можна здійснювати обдумані угоди.
Базовий курс, як правило, розрахований на новачків. Програма складена так, щоб її матеріал міг зрозуміти кожен, незалежно від освіти. За максимально короткий час можна опанувати базу знань трейдера-початківця і приступити до роботи на біржі. Так, спеціалісти Біржового Університету — відомого в Україні навчального центру — підготували курс «без води». Слухачу дається тільки та інформація, яка знадобиться на практиці.
Як вибрати курси з трейдингу
Через великий інтерес до інвестування розвелося багато шахраїв. Курси пропонуються в онлайн-режимі, і не потрібно відвідувати офіс компанії. Тому необхідно віддати перевагу тільки перевіреному навчальному центру, який працює на ринку вже певний час та здобув відмінну репутацію. Критерії вибору курсу:
- Програма. Наприклад, у вищезгаданої компанії Біржовий Університет вона розбита на модулі. Спочатку слухачеві розкривають цілі інвестування, розповідають про роботу фондового ринку та можливості заробітку на ньому. Потім знайомлять з інвестиційними інструментами, допомагають слухачеві визначити, які з них підходять саме йому та в якому співвідношенні повинні бути включені в портфель. Потенційного інвестора навчають працювати з графіком цін та визначати напрямки руху ринку. Навчання завершується покупкою цінних паперів.
- Лектор. Проводити заняття повинен інвестиційний експерт з великим досвідом. Важливо, щоб він був трейдером-практиком. В цьому випадку він буде ділитися досвідом, своїм кейсом та інвестиційними ідеями. Важливо, щоб був забезпечений фідбек від лектора. Це дозволить ставити питання.
- Тариф. Від нього залежить не тільки ціна навчання, але й умови проходження курсу. Тарифні плани відрізняються такими критеріями, як кількість слухачів в групі, можливість перевірки домашніх завдань (вони обов’язково будуть), час доступу до курсу, наявність бонусних лекцій. Вибрати оптимальний варіант необхідно з урахуванням своїх побажань та цілей. Якщо, наприклад, вам важлива максимальна підтримка експерта, можна віддати перевагу тарифу, що передбачає допомогу протягом певного часу після завершення курсу.
Пройшовши навчання, можна суттєво скоротити ризики втрат, які завжди супроводжують трейдинг. Інвестор зможе почувати себе впевненіше та не приймати поспішних рішень.