До складу Ради входять представники місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та Проекту.
Основною метою засідання єобговорення актуальних питань впровадження проекту в регіоні від початку впровадження ІІІ фази Проекту (кінець 2014 року), зокрема: хід та стратегію йогореалізації в області в цілому, стан справ втілення громадських ініціатив на місцях,співфінансування мікропроектів громад з обласного бюджету тощо.
Також під час засідання заплановане урочисте підписання Угод про надання грантових коштів між Програмою розвитку організації об’єднаних націй та окремими організаціями громад Косівського та Верховинського районів.
Представники районів-партнерів Проекту, а самеВерховинського, Городенківського, Калуського, Коломийського, Косівського, Надвірнянського, Тлумацького та Тисменицькогоподіляться досвідом з реалізації ініціатив громад.В кожному районі на конкурсній основі було запропоновано співпрацю 4 сільським населеним пунктам з чисельністю населення до 10,0 тис. осіб. Таким чином покращити умови проживання матимуть можливість мешканці 32 сільських населених пунктів.
Переважно, мікропроекти громад спрямовані на покращення існуючої базової інфраструктури та підвищення енергоефективності на місцевому рівні. Результатомстанутьпокращення в 23 закладах освіти (енергоефективні заходи в 18 школах та 5 дошкільних навчальних закладах; 4 з них – з використанням відновлювальних джерел енергії), 1 ФАПі (реконструкція), громади 8 населених пунктів матимуть вуличне освітлення (з них 5 – з використанням ВДЕ).
Новим напрямком в реалізації Проекту МРГ- ІІІ є компонент з розвитку міст (муніципальний компонент), який сприятиме впровадженню методів раціонального управління та обслуговування багатоквартирних житлових будинків, підвищенню енергоефективності та поширенню кращих практик та знань щодо участі організацій громад у вирішенні питань місцевого розвитку та становленню «ефективного власника житла».
У нашій області міста Коломия та Надвірна стали партнерами Проекту. Міські голови запевнили, що таке партнерство сприятиме впровадженню кращих практик місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, впровадженню сучасних методів і принципів муніципального управління, реформуванню відносин та підвищенню енергоефективності в житловому секторі. У рамках компоненту розвитку міст, МРГ планує підтримати реалізацію мікропроектів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та ініціативи громади по школах та дошкільних навчальних закладах.
Крім Івано-Франківської області участь у компоненті приймають: Київська, Чернігівська, Житомирська, Рівненська, Полтавська, Дніпропетровська, Харківська, Закарпатська, Львівська, Донецька та Луганська області.
Одним з основних завдань проекту є посилення співпраці місцевих громад та місцевої влади задля спільної успішної реалізації місцевих ініціатив, формування самоорганізації та самомобілізації.
Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) діє по всій території України. Понад 2.6 мільйони людей у понад 2000 сіл покращили своє життя через реалізацію понад 2,5 тисяч місцевих ініціатив.
Загалом з 2008 року в рамках Проекту «МРГ» в Івано-Франківській області підтримано 132 громадські ініціативи загальною вартістю понад 20,0 млн. грн.
Більше інформації про проект МРГ можна знайти за такими посиланнями:
- Сайти Проекту МРГ – III– www.cba.org.ua/three
- Сайт Програми розвитку ООН в Україні – www.undp.org.ua