Місячне затемнення – явище звичайне у більшості випадків. Але 28 липня воно дещо відрізнятиметься. Затемнення триватиме протягом чотирьох годин в тіньовій частині Землі. Кінцева фаза буде тривати 1 годину 43 хвилини. Це зробить його найдовшим місячним затемненням цього століття, повідомляє foxnews.
Більшість жителів світу стануть глядачами цього космічного шоу. Найкращий вигляд буде зі східної Африки, проте Близький Схід, частина Європи, Азії та Австралії також зможуть ним насолодитись.
Коли почнеться затемнення місяць буде близько до лінії горизонту. А згодом він буде повністю занурений у тьмяно-червону пляму.
Це тому, що єдине сонячне проміння для того, щоб досягнути місяця, відскочить від верхньої атмосфери регіонів, де сонце сходить і заходить. І місяць вкриється відповідним червоним відтінком, так само, як і ці щоденні події супроводжуються червонуватими відтінками заломленого сонячного світла.
Місячні затемнення зазвичай тривають набагато довше, ніж їхні сонячні двійники. Тінь від Місяця набагато менша ніж та, яку відкидає наша власна планета.
Наслідком цього є те, що сонячне затемнення може спостерігати відносно невелика кількість людей земної кулі – та, котра опинилась в тіні місяця. Натомість нічне перетворення Місяця в криваво-червону кулю може побачити будь-хто з поверхні Землі протягом ночі.
‘’Кривавий Місяць’’ отримав свою привабливу назву через серію збігів раніше цього року.
Він був ближче до Землі, ніж зазвичай (проте не настільки, щоб його можна було помітити). Це був також другий раз за липень, коли місяць був уповні. Проте він був червоним, що й зробило його трохи страхітливим.
На цей раз місяць буде в апогеї – найдальшому місці на його орбіті від Землі. Це означає, що він пройде через простір у точці, де тінь Землі ширша – що й зробить затемнення довшим.
За даними NASA, тривалість затемнення в 1 годину 43 хвилини складає лише чотири хвилини від максимально можливої тривалості.
Переклад Назара Федоришина