Заяви служити в армії написали вже понад 3 тисячі засуджених, – Мін’юст

  • Військово-лікарські комісії перевірятимуть засуджених на суспільно-небезпечні хвороби.

    Заяви на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для участі в обороні України вже подали понад 3 тисячі засуджених.

    Про це повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в ефірі національного телемарафону, цитує “Укрінформ“.

    “Це більше трьох тисяч людей. Ми так і прогнозували до прийняття цього закону. Не можна говорити, що всі 20 тисяч людей, про які ми зазначали як потенціал, приєднаються. Тому що при попередніх опитуваннях близько 4,5 тисяч виявили бажання. Зараз ця цифра буде коливатися…” – йдеться у повідомленні.

    За словами Висоцької, у Мін’юсті розуміли, “що будуть охочі, але закон обмежить ту чи іншу категорію, тому не можна говорити, що всі охочі потраплять на умовно-дострокове звільнення і укладуть контракт”.

    Заступниця Дениса Малюськи зазначила, що військово-лікарські комісії перевірятимуть засуджених на суспільно-небезпечні хвороби – ВІЛ-інфекція, туберкульоз або гепатити. Ці захворювання є підставою для виключення з проєкту “мобілізації”.

    Висоцька підкреслила, що визначальними у законі є саме бажання засудженого і його мотивація укласти контракт зі Збройними силами України і таким чином отримати умовно-дострокове звільнення.

    Закон містить перестороги на випадок, коли хтось раптом розглядає укладення контракту із ЗСУ як можливість вийти на свободу, але не воювати.

    Читайте також: Представникам ТЦК дозволили вручати повістки цілодобово

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!