Усього в Україні є 15 вищих військових навчальних закладів.
Про це розповіли під час брифінгу Івано-Франківського ОТЦК та СП, пише “Галицький кореспондент”.
Система професійної військової освіти в Україні наразі включає два напрямки:
– підготовка сержантського і старшинського складу. По закінченню присвоюють звання сержанта. Кваліфікаційний рівень – молодший бакалавр. В Україні цих спеціалістів готують пʼять військових коледжів.
– система вищої освіти. Термін навчання – чотири роки. Готують лейтенантів. Освітній рівень – бакалавр. По закінченню ВНЗ є можливість вчитися на магістратурі.
Подати заяви на вступ можуть громадяни україни з числа цивільних осіб (як юнаки, так і дівчата), які мають повну загальну середню, професійну, професійно-технічну, фахову, передвищу або вищу освіту, віком від 17 до 30 років.
Відбір вступників, оформлення документів для вступу на навчання до ВНЗ, а також до фахових передвищих закладів проводять у ТЦК та СП за місцем реєстрації чи проживання до 10 червня.
Як зазначає офіцер відділу призову сектору комплектування Івано-Франківського ОТЦК та СП капітан Мирослав Витвицький, освіта у навчальних військових закладах має низку переваг. Найперше, всі місця – бюджетні. Також надають повне державне забезпечення: харчування, медичне обслуговування, житло. Стипендію курсантів 1 і 2 курсів з цього місяця збільшили до 8 тисяч гривень. Для курсантів 3 і 4 курсу стипендія складатиме близько 20 тисяч гривень. Випускники отримують цивільний і військовий дипломи. По закінченню навчального закладу гарантують працевлаштування.
«На кафедрі військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ) можна отримати військову освіту за спеціалізацією «Організація транспортування, зберігання, розподілу пального, мастильних матеріалів та матеріально-технічних засобів». А після закінчення випускник військової кафедри приймає присягу на вірність Україні та отримує первинне офіцерське звання», – розповів тво начальника кафедри військової підготовки ІФНТУНГ Дмитро Лісафін.
На навчання за цією спеціальністю можуть вступити як діючі військовослужбовці, так і цивільна молодь та ліцеїсти військових середніх закладів.
Навчально-матеріальна база включає спеціалізовані аудиторії та лабораторії, сучасне озброєння та військову техніку, сучасні засоби навчання. Також обов’язковою частиною навчання є польові виходи, під час яких студенти вчаться практичним навичкам.
Під час брифінгу заступник начальника факультету з психологічної підтримки персоналу Харківського національного університету Повітряних сил України підполковник Ігор Романенко розповів про 6 факультетів закладу:
1. Льотний факультет, де навчають на пілотів вертольотів, літаків, зокрема й іноземного зразка. Також на операторів БПЛА.
2. Інженерно-авіаційний факультет – підготовка та обслуговування літаків
3. Зенітно-ракетний факультет
4. Факультет автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації
5. Факультет радіотехнічних військ ППО – «очі» Повітряних сил України. На факультеті навчать виявляти повітряні цілі, проводити розвідку.
6. Факультет ППО Сухопутних військ.
В Івано-Франківську готують офіцерів, які зможуть виявляти повітряні цілі та проводити розвідку – на факультеті радіотехнічних військ ППО, що функціонує на базі ІФНТУНГ.
Як зазначає начальник факультету радіотехнічних військ протиповітряної оборони Харківського національного університету Повітряних Сил Збройних Сил України Сергій Ковалевський, з початком повномасштабної війни кількість охочих вступати до військових навчальних закладів зменшилася.
«Батьки хвилюються за своїх дітей, але маємо розуміти, що у всіх нас зараз одне завдання – перемогти ворога, – каже він. – Відповідно треба готувати висококваліфікованих спеціалістів різного рівня. За день на Сумському, Купʼянському, Вовчанському напрямках ворог наносить більше сотні ударів. Всі ці ворожі цілі виявляють саме радіотехнічні війська, це «очі» збройних сил».
Вступні випробування у всіх ВВНЗ проходитимуть приблизно в липні – залежно від кожного закладу.
До теми: Для студентів-2040: у франківському університеті заклали капсулу часу
