Зелена кров

  • Сік із паростків пшениці та ячменю є унікальним джерелом живих ферментів, хлорофілу, вітамінів, макро- та мікроелементів, здатних допомогти при багатьох важких недугах.

     

    Цілющий хлорофіл

    Численними науковими дослідженнями ще на початку минулого століття доведено, що сік паростків пшениці (ячменю) має максимальний терапевтичний ефект на організм людини. Молоді паростки саме цих злакових культур є найпотужнішим джерелом життєдайного біологічно активного хлорофілу, адже містять його аж до 70%. Йдеться про зелений пігмент, який допомагає рослинам отримати енергію від світла, а також необхідний для фотосинтезу.

    За своєю хімічною формулою хлорофіл нагадує гемін (складову гемоглобіну) крові та відіграє основну роль у транспортуванні кисню, при цьому позитивно впливаючи на роботу серця, кишківника, матки, печінки, легень, нирок, судинної системи. Численними дослідами доведено, що хлорофіл блокує розвиток патогенних бактерій, здатен вимивати з організму залишки лікарських хімічних препаратів.

    Таким чином сік із паростків пшениці (ячменю) промиває лімфатичну систему людини, живить і насичує киснем кров, мозок, очищає кишківник, нейтралізує токсини, лікує екзему та псоріаз шкіри. Цілющий напій здатний навіть розчиняти осад у легенях, що утворюється внаслідок вдихання кислотних газів. Сік є джерелом активного заліза, тим самим сприяючи нормалізації функції кровотворення та артеріального тиску. Крім того, сік містить 19 важливих амінокислот, 90 мінералів і вітамінів включно з «невловимим» В12, кілька сотень різних ферментів, які не завжди присутні в активній формі в інших продуктах харчування. Встановлено, що 29 г соку із паростків пшениці (ячменю) за вмістом вітамінів і мінералів еквівалентні 1 кг свіжих овочів.

    sik-z-pshenyci

    «Пшениця найкраща»

    Перші свідчення про цілющі властивості паростків ячменю і пшениці пов’язані з деякими артефактами доісторичного Китаю. Молоді паростки злаків становили частину культових церемоній древніх римлян, єгиптян. Про це також згадується у папірусах, знайдених біля Мертвого моря. У ранні 1900-ті рр. історик Едмунд Бордо Cекей натрапив на біблійний манускрипт, в якому між іншим було написано: «Не вбивай свою їжу вогнем… Всі трави злаків є корисною їжею для людини, а трава пшениці є найкращою».

    Серед найбільш відомих піонерів у галузі органічного пророщування насіння називають американського лікаря Анну Вігмор, яка ще в 1940-х у Бостоні вперше успішно використовувала свіжовичавлений сік із паростків пшениці для лікування онкохворих пацієнтів. Вона ж дослідила цілющі властивості соку 47 тисяч видів рослин. Сік із паростків пшениці виявився, за спостереженнями американки, найефективнішим.

    Пізніше відомий японський фармацевт Йошіхіде Хагівара протягом 13 років досліджував властивості соків різних видів рослин. У результаті науковець виділив ячмінь і пшеницю як найбагатше джерело корисних речовин. Аналізуючи біохімічний склад, вчений дійшов висновку, що сік із паростків пшениці (ячменю) містить в 11 разів більше кальцію і в 30 разів більше вітаміну В1, ніж коров’яче молоко, у 5 разів більше заліза, ніж шпинат, у 7 разів більше вітаміну С, ніж апельсин, та у 28 разів більше органічного натрію, ніж селера.

    Сьогодні в розвинутих країнах популярність споживання зеленого соку є неймовірною. Продукти з пророщеного зерна пшениці та ячменю, як-от свіжовичавлений сік, продають у фреш-барах, пігулки або пресовані палички зі спеціально висушеної пророщеної зеленої маси доступні в мережі крамниць здорового харчування.

     

    Система і здорове харчування

    Іванофранківець, хімік-органік за освітою, Андрій Дунець уже кілька років є представником всеукраїнської торгової марки – виробника злакових продуктів органічного походження. У своєму фреш-барі чоловік вирощує паростки пшениці і ячменю та відразу вичавлює з них цілющий сік. Напій називає зеленою кров’ю та каже, що вже встиг побачити численні результати оздоровлення.

    «Сік не має протипоказань і рекомендується вживати свіжим протягом 5 хвилин і не пізніше півгодини після вичавлювання, – розповідає Андрій Дунець. – Напій засвоюється організмом одразу, тому потребує мінімум енергії. Щоденна профілактична порція для здорової людини становить від 30 до 100 мл, лікувальна – 120-240 мл. Сік із паростків пшениці має специфічний солодкуватий присмак, тоді як сік ячменю гіркуватий. Перший містить більше хлорофілу і вітаміну Е, а останній дещо багатший таким цінним елементом, як селен».

    Аби сік максимально подіяв, потрібно його вживати систематично. При цьому важливо налагодити правильне харчування – в раціоні повинні переважати сирі овочі та фрукти, також необхідно виключити продукти, приготовлені на основі хлібопекарських дріжджів. «У здорової людини перші результати можуть з’явитися вже після кількох тижнів, – продовжує Андрій Дунець. – Відчувається енергетичний приплив, покращується стан шкіри, волосся і нігтів».

    Чоловік також зауважує, що сік слугує певним експрес-аналізом на забрудненість організму токсинами. Наприклад, якщо після вживання соку людину нудить, це зазвичай свідчить про зашлакованість, наявність гельмінтів або грибків.

     

    Домашнє виробництво

    Сік можна виготовляти і самостійно вдома. Для цього потрібне спеціальне обладнання, шнековий соковитискач і найважливіше – «правильне» зерно.

    «Не треба використовувати зерна, куплені на базарі або призначені для виробництва борошна чи круп, оскільки наявна там клейковина і хімікати можуть заподіяти велику шкоду організму, – пояснює Андрій Дунець. – Для виробництва соку я купую особливий сорт пшениці, виведений селекційним інститутом, який містить у собі максимальну кількість корисних речовин і очищений від клейковини. Спеціально відібраний, екологічно чистий вид зерна пророщується без використання землі та хімічних добавок, за унікальною технологією, яка пройшла випробування в космічній індустрії».

    Андрій Дунець наголошує, що вирощуванням насіння пшениці (ячменю) для органічного пророщування повинні займатися спеціалізовані насіннєві господарства, де працюють фахівці-насіннєзнавці відповідної кваліфікації, мають спеціальну техніку для очистки насіння та ліцензію на його вирощування.

    Наталя МОСТОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!