Зелені тенета

  • Тонкий зашморг контролю впевнено почувається навколо шиї. Він надає свободу руху лише по колу, і будь-які спроби звільнитися від його впливу закінчуються тим, що мотузка щосили впивається у шкіру, залишаючи по собі кров’яні сліди. Якщо багато працювати, тиск можна зменшити, але варто розслабитися хоч на одну соту відсотка більше від дозволеного ліміту, як знову стане важко дихати і все почнеться спочатку.

    Якщо ви не здогадалися, про що я, то саме цей абзац відкриває всі карти. Тенета – це гроші, а зелені тому, що саме такого кольору одна із найвпливовіших світових валют – американський долар. Якщо поглянути на життя з боку фінансів, то стає очевидним, що ми повністю їм підконтрольні, адже сучасність побудована на абсолютній залежності від банкнот у наших кишенях. Натомість реальну владу мають ті, хто володіє достатніми для цього коштами, а ми лише маріонетки у вмілих руках ілюзіоністів, які вправно вибудовують для нас відчуття незалежності. Парадоксально, та, стаючи самостійними, ми не здобуваємо свободу, а лише стаємо черговими заручниками фінансової системи, яка викидає нас на берег реальності з одвічним питанням про засоби для існування. Залежність нашого життя від коштів уже стала звичною справою, тому ми й не помічаємо цієї тонкої мотузки навколо шиї.

    Щоб змінити становище і звільнитися від цього ярма, потрібно забрати зі своїх мрій та цілей пункт «розбагатіти» – тоді тенета втратять свою силу, бо вже не будуть сенсом життя. Остаточно звести нанівець цінність грошей допоможе дотримання простого правила, яке Сократ озвучив понад дві тисячі років тому: «Їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти».

    Зміст цього посилання слід розуміти у широкому сенсі, який полягає у розставленні пріоритетів. Людина завжди прагне до кращого життя, але вся проблема у тому, що рівень соціального благополуччя завжди вимірюється матеріально. Нав’язані нам стереотипи спонукають до погоні за далекими примарами ідеалів, женучись за якими, ми не помічаємо скарбів довкола, які можуть зробити нас щасливими не лише про людське око. Варто тільки спробувати відкинути ярлики і загальне уявлення інших про щастя та визначити, що приносить духовне задоволення насамперед вам. Можливо, тоді ми не відкладатимемо життя на потім, не чекатимемо часу, коли станемо заможнішими, а вирушимо у мандрівку з близькими просто зараз.

    Я, здається, ніколи раніше не використовувала цитат із Біблії, але, напевно, прийшов той момент, бо саме цей уривок зі Святого Письма, визначає справжні людські цінності. Ми самовільно стаємо джерелом живлення для тенет, якщо помилково відводимо фінансам занадто велику роль у нашому житті. Тоді на допомогу приходить Євангеліє від Луки – 12 глава, 22-23: «Далі сказав до своїх учнів: «Тому кажу вам: Не журіться про життя ваше, що їстимете, ані про тіло, в що вдягнетеся; бо життя більше від їжі й тіло від одежі».

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!