Сьогодні, 16 лютого, відбувається засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей.
Голова комісії Наталя Чаплинська зачитала лист від голови Борщівської сільської ради Снятинського району, в якому він просить допомогти вирішити проблемне питання щодо виділення землі учасникам АТО.
В листі йдеться про те, що у 2015 році надійшло 12 заяв про виділення земельних ділянок. У резерві сільради є 4 га землі. Одному атовцю виділили 25 соток для будівництва та обслуговування житлового будинку у Хлібичині.
У квітні 2016 року атовці знову звернулись про виділення 2 га землі. Їм запропонували вільні земельні ділянки, але вони від них відмовились, адже хочуть землю, яка знаходиться в оренді з 2012 року у Богдана Книшука, що знаходиться за межами села.
Сільський голова каже, що справді не знає, як вийти з цієї ситуації. «Учасники АТО хочуть саме тієї землі, яка є в оренді. Від вільних ділянок вони відмовляються», – констатує він. На його думку, тут або фермер має відступити атовцям ту ділянку, або подадуть у суд.
Голова Снятинської спілки учасників АТО Василь Жовтяк стверджує, що влада мала б піти на компроміс з атовцями.
«Учасники АТО – це не інопланетяни, це звичайні люди з виявленням патріотизму. Був конфлікт. Ви говорити як голова, як держслужбовець, не пояснючи їм по-людськи. Тому конфлікт дійшов аж до області. Але ж можна якось домовитись, – каже він. – Є проблема, бо в законі пише, що учасник АТО може отримати будь-яку ділянку в межах України. Звичайно, що коли таке приймалось, то не думали, скільки буде учасників АТО. Можливо треба звернення в Кабінет Міністрів направити, адже може хтось хоче ділянку, а хтось хоче грошову компенсацію. Хлопці задають мені питання: за що ми стояли? За землю українську. А її немає».
Представник держгеокадастру каже, що в цій ситуації він на боці атовців. Мовляв, ситуацію можна було вирішити і знайти компроміс. «У резерві не 4 га, а 5 га. Я би радив спокійно переглянути вільні землі і знайти компроміс.
Щодо Книшука. Якщо людина має в оренді ділянку, то договір можна розірвати або за згодою сторін, або в суді», – наголосив він.
Заступник голови обласної ради Василь Гладій порадив написати звернення до Верховної Ради, щоб атовці отримували грошову компенсації за земельні ділянки. «В цій ситуації треба сісти за стіл переговорів. Це ж не Яремче, тут землю можна знайти», – сказав він.
Нагадаємо, У Франківську сім’ям загиблих атовців виділять земельні ділянки під гаражі.